Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális a lyuk bölcsességfog...

Gizcsiii kérdése:

Normális a lyuk bölcsességfog műtét után?

Figyelt kérdés

2 hete műtötték a jobb alsó bölcsességfogam. Ez már a második volt. Az elsővel minden rendben ment, nagyon hamar meggyógyult, ezzel viszont rendesen megszenvedek. Először begyulladt műtét után 2 nappal, de az antibiotikum elkezdése után szépen elmúlt a gyulladás. Egy hete voltam varratszedésen, úgy várrták össze hogy maradt rajta egy kb 5 mm-s lyuk, de varratszedés után elengedtek azok a részek is ahol akkor már a varrat miatt begyógyult. Jelenleg egy kb 1-1,5 cm hosszú lyuk van a műtét helyén (magától engedett el, nem ettem azon a felén, a fogkefét sem mertem odarakni), nem vérzik meg semmi, csak zavar hogy ott van, mert kellemetlen ha folyadék vagy levegő megy bele. Fájni fáj, de nem maga a seb hanem az állkapcsom, meg az előtte lévő fogamban érzek lüktetést. Ez normális? Meggyógyul magától, vagy inkább menjek vissza a dokihoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 21. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Lesz az két hónap is, mire összenő. Tisztítsd megfelelően, ne kerüljön bele ételmaradék! Én kaja után mindig öblögettem is.
2019. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen
2019. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2019. márc. 21. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a lyuk. Én anno fogpiszkálóval óvatosan szedtem ki belőle a kajamaradékokat, hogy ne legyen gond.
2019. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván ez egyénenként változó, de kb mennyi idő alatt tűnik el?
2019. márc. 21. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyire kellett szétbarmolni az állkapcsodat. Nekem nehéz műtét volt, sokat kellett vésni, így talán 2-3 hónapig volt lyuk.
2019. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!