Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy mindegyik bölcsességfoga keresztbe volt beágyazódva az állkapcsába és nem tudtak kinőni? Ezeket tényleg ki kell műteni?

Figyelt kérdés

Ezt nekem ma közölte az orvos. Eléggé beparáztam mer régebben még egyszer azt mondta nekem egy fogorvos, hogy ez egy elég veszélyes műtét, akinek meg kell csinálni.

Amúgy meg fáj hátul, szóval valószínűleg nőnének csak nem tudnak.

Mit tegyek? Ez több műtét? Mennyire fájdalmas?



2019. szept. 19. 12:12
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Nekem "csak" 3 fogam volt elfeküdve,a negyedik kinőtt. A 3 fekvő tényleg ki kellett műteni. Nekem egyszerre egy oldalt csinált a doki, tehát egyik hónapban a jobb oldalt, majd egy hónappal később bal oldalt.

Nem mondom, hogy nem fájt, mert fájt. De túl lehet élni.

Én utána szajzarat kaptam, meg rohadtul fájt a torkom is, illetve az egyik oldal begyulladt, hiába tartottam tisztán a szám.

2019. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen, és eddig csak az egyiket kellett kiműteni, a többi szerencsére nem mocorog, nem okoz gondot.

A műtét nagyon fájdalmas volt (az érzéstelenítő kalap szart nem ért), és több hétig nem tudsz normálisan enni utána, szóval nem javaslom, hogy csak úgy bevállald.

2019. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes most kiműteni, később csak rosszabb lesz.

Nekem anno úgy derült ki ugyanez, hogy az egyik konkrétan kettőbe roppant ínyen belül, annyira nem tudott kinőni, csúnya gyulladás lett a vége. Elég fájdalmas volt kiszedni. Akkor a doki azt mondta, szedjük ki a többit, én rábólintottam - ami még problémamentes volt, sokkal egyszerűbben kijött, nem volt rosszabb, mint egy átlag fogászati kezelés.

Az egyik alsót meghagyta, hogy az valamivel jobb helyzetben van, mint a többi, hagyjuk neki, hátha lesz helye kinőni. Ok, ő a doki.

Hát, nem lett. Nem csak, hogy borzasztóan fájdalmas lett néhány évvel később, de letört és begyulladt az előtte lévő őrlő is, ahogy próbált helyezkedni. Szóval a várjunk nem olyan rossz az kijelentés nekem plusz egy fogba került - meg baromi sokba, hogy inkább magánhoz mentem már ekkor sztk helyett...


Szóval én azt mondom, inkább most csináltasd meg, amíg nem okoz komolyabb problémát. Nem lesz életed élménye, de nem életveszélyes műtétről van szó azért.

2019. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem mind a 4 rosszul nő, nem tud kibújni egy picike rész se belőlük. Ma volt az első műtét, a bal oldali alsót és felsőt vették ki. Majd november végén ugyanez lesz a jobb oldaliakkal is. Az, hogy mennyire fájdalmas a műtét... Fontos, hogy elegendő érzéstelenítőt kapj, nekem ez dupla adag volt, az elsőnél nem éreztem nagymértékű zsibbadást. Ha eleget kaptál, akkor a műtét alatt nem érzel éles, szúró fájdalmat, csak nyomást-tolást. Nekem sokszor olyan volt ez a nyomás, hogy úgy éreztem mintha széttörne az állkapcsom és kiesne az összes fogam. De nekem az alsót nagyon apró darabokra kellett törni, csak úgy tudták kiszedni, szóval ez lehet emiatt volt. Maga a műtét nem túl fájdalmas, emiatt ne izgulj. Utána viszont szükséged lesz jópár fájdalomcsillapítóra, ha úgy jársz, mint én.
2019. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!