Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészetre részegen?

Szájsebészetre részegen?

Figyelt kérdés

Elég hülye kérdésnek tűnhet, de lenne egy nagyon fontos és komplikált szájsebészeti beavatkozásom, de annyira félek tőle, hogy fizikailag tönkretesz az ideg előtte, annyira, hogy lemondom vagy el se megyek, és szó szerint belebetegszek az egész stresszbe.

Arra gondoltam, hogy mivel régen is alapból úgy kezdődött minden műtét, hogy leitatták a pácienst (érzéstelenítés miatt) meríthetnék-e bátorságot műtét előtt az italban, hogy ne vigyen el a szívgörcs a váróteremben?



2019. szept. 19. 17:22
 1/10 anonim válasza:
100%
Az altatoval megkuldve nem valami jo otlet..
2019. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták az alkohol csökkenti az érzéstelenítő hatását, nem tudom igaz-e. Altatást nem lehet kérni?
2019. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérzik rajtad az alkoholt, akkor nem fognak ellátni.
2019. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak az altatóval, de az érzéstelenítővel sem tanácsos kombinálni. Meg jó eséllyel szájsebészeten antibiotikumot is fogsz kapni, ahhoz végképp nem passzol az ital.


Régen azért itatták le a pácienst beavatkozás előtt, mert nem volt más. Ma már van sokkal jobb megoldás is.

2019. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez nem jó ötlet..

Ti hogy szoktátok leküzedni a félelmeteket a fogászaton?

Van esetleg valami jó tipp?

Nagyon betegesen félek tőle....

2019. szept. 19. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

De mitől félsz pontosan? A fájdalomtól? Dehát kapsz fájdalomcsillapítót! Akkor meg?..

Soha nem értettem ezt a beteges rettegést a fogorvostól.

2019. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most képzeld magad a szájsebész helyébe... Más ember fogat mos előtte, hogy próbálja ápolt ember benyomását kelteni. Te meg odamennél berúgva.
2019. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi ha ennyire ideges vagy beszélj az orvossal vagy konzultálj az anesztéssel. Szoktak felírni ha nagyon ideges vagy nyugtatót, amit az altatás mellett is vagy annak figyelembevételével lehet szedni.
2019. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fog ellátni, mert nem vagy olyan állapotban.
2019. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Te örülnél neki ha egy orvos részegen fogadna téged?
2019. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!