Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem használ semmi...

Miért nem használ semmi fogfájásra? Dalacin mehet?

Figyelt kérdés

Fáj az egyik hátsó fogam, az csillapítja másodpercekre, ha hideg vizet veszek be a számba és ott tartom. De már próbáltam mindent tegnap Cataflam (mondjuk ez nekem sosem használt), Algopyrin (ez általában szokta legalább rövid időre csillapítani de most ez sem), ma megittam egy Xilox-ot, másfél óra kellett mire hatott és az is max egy szűk órára csillapította... "Szerencsére" hullámokban jön rá a fájás amikor nincs hullám akkor egészen elviselhető a fájdalom, de csak hétfőn lesz fogorvosom máshoz meg nem megyek, szóval reménykedtem bármilyen gyógyszerben, de egyszerűen semmi nem hat!


Van még itthon Dalacinom, amit pár hónapja írt fel a fogorvos csak végül nem kellett szednem. De az meg nem fájdalomcsillapító hanem antibiotikum nem? Mondjuk épp erre a fogamra írta fel, ami most fáj, arra az esetre hogyha épp elutazom és gáz van tudjam szedni (mert gyakran úton vagyok mostanában munka miatt). Akkor elkezdhetem nem? Elvileg le kéne csillapítania.


2019. szept. 20. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogfájásra 2 megoldás van. Vagy kihúzatod és ha nagyon zavar hogy nincs akkor implantátummal pótoltatod ami nem olcsó, vagy ha menthető fog akkor gyökérkezelés, de lehet egy fogtömés és előtte egy tisztítás kell és jó is lesz.

Ne félj a fogorvostól, ha nem bízol a körzetiben akkor menj magánrendelésre, a húzás kb 5-10 ezer ft, a tömés picit drágább, de több pénzed megy el gyógyszerre főleg ha hosszú ideje tart a dolog mint ha elmennél egyszer fogorvoshoz és megcsináltatnád.


Ha ragaszkodsz a fájdalomcsillapítóhoz akkor érdemes szegfűszeget de legjobb ennek az olaját megvásárolni és azt egy fül pisztkálóval például kend rá a fájós fogadra és az ínyedre is. Enyhe érzéstelenítő hatása van ami tudja csillapítani a fájdalmat de maximum 1 óráig tart. ha már nagyon be van gyulladva a fogad és már duzzadt akkor felejts el minden fájdalomcsillapítót és menj el orvoshoz hogy felírjon antibiotikumot mert ha duzzadt akkor ő sem fog hozzányúlni ameddig le nem megy a gyulladás. Van a Ketodex fájdalomcsillapító ami még használ valamit. De van egy kegyetlen erős a Flector na az is segít baromi gyorsan hat, de a hatása hamar el is múlik így maximum 1 óráig fogod azt érezni hogy egyáltalán nem fáj a fogad. A Ketodex mint írtam az hosszabb ideig hat, legalább is nekem 6-8 órán át hatott. Hétvégén jött rám, fogorvosom nem tudott fogadni mert nem volt itthon sem, ő javasolta hogy szedjem ameddig nem tud fogadni. Flectort is használtam azt a poros változatot amit meg kellett inni de az nem hatott olyan sokáig viszont arra a kis időre teljesen megszűnt a fájdalom. A Ketodexnél annyira nem, de hosszabb ideig elviselhető nagyon enyhe fájdalmat éreztem csak.

2019. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sós, langyos vízzel öblögetni. A dalacint nem fájdalomra, hanem a gyulladás, fertőzés megelőzésére adják beavatkozások után.
2019. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. köszi kipróbálom, bár egyszer mintha azt hallottam volna, hogy a meleg/langyos víztől begyulladhat a fog. :O


1. neked is köszönöm, bár nem teljesen ez volt a kérdésem. Tudom, hogy húzás vagy gyökérkezelés lesz, mert már volt problémám ezzel a foggal csak akkor nem bolygattuk. Ha a gyógyszerek nem csillapítják a fájdalmat sajnos kétlem, hogy ilyen random olajok hatnának. El fogok menni fogorvoshoz, de csak hétfőn fogok tudni menni:/ elég fóbiás vagyok és csak a jól bevált orvoshoz ülök be, mert egyébként konkrétan rettegek.

2019. szept. 20. 15:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a sós vizet, borzasztó volt, csak megfájdult tőle a fogam, marad egyelőre a hideg víz:/
2019. szept. 20. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Dolgit maxot hátha segít
2019. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!