Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik oldalsó metszőfogam...

Az egyik oldalsó metszőfogam eléggé kiáll. A többivel nincs probléma, de engem ez nagyon zavar. Melyik lenne a jobb megoldás a fogszabályzás vagy az implantátum?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és szeretném tudni, hogy kb mennyi pénzt kell összegyűjtenem a szép mosolyhoz.Nincs sok pénzem és addig nem akarom szakember segítségét kérni, amíg nincs meg rá a kellő összeg...
2010. júl. 15. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Oldalsó metszőfog nincs, mivel a metszőfogak az elsők. Az implantátum arra való, hogy ha egy fogad hiányzik, és a szomszédos fogak teljesen egészségesek, és nem akarod őket lecsiszoltatni, akkor ezzel lehet pótolni. Fogszabályzás meg akkor kell, ha a teljes fogsorod hibásan nőtt. Én így látatlanban koronára tippelnék, amivel ezt lehet korrigálni, bár fogalmam sincs, melyik fogadról lehet szó. De mindenképpen el kell menned egy fogorvoshoz, aki ezt meg tudná mondani. Ha nem tudsz kifizetni 5000 körüli összeget, amit magánfogászaton az első konzultációnál szoktak kérni a panoráma-röntgenért, akkor menj a körzetihez, és kérdezd meg őt, hogy szerinte ezt milyen módszerrel lehet korrigálni.
2010. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A metszőfog melletti fogra gondolok. Amúgy köszi a választ! (a kérdező)
2010. júl. 15. 12:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha az implantátum lesz a megoldás az kb mennyibe fog kerülni? És nagyon látszik majd, hogy az mű?
2010. júl. 15. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha fogimplantátumot akarsz, akkor az kb. 150-200 ezer forintba kerül. És nem fog látszani egyáltalán, hogy mű. Annyi pénzért vicces is lenne, ha rosszul nézne ki. De szerintem ezt nem fogják neked ajánlani ebben az esetben.
2010. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ilyen sokba kerül egy fog.És úgy hallottam a fogszabályzó is hasonló áron lenne.

Most kissé elkeseredtem, hogy ilyen drága.

Amúgy egyben kell kifizetni ezt a nagy összeget?

2010. júl. 15. 14:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig sajnos ilyen drága, nekem hiányzik egy 4-esem felül, ami nagyon látszik, és emiatt le kell csiszoltatnom a mellette levő egészséges fogamat, hogy azzal hidat készítsenek, mert az implantátumot nem tudom kifizetni.

Fizetni minden kezelés után kell, először, amikor beteszik az implantátumot, ez a drágább, olyan 90-125 ezer körül, attól függ, milyen típusú. A második kezelés hónapokkal később van, amikor az implantátum belenőtt az állkapocsba, akkor tesznek rá egy koronát, ami szintén minőségtől függően 30-60 ezer forint.

Azon viszont én lepődtem meg, hogy a fogszabályzó is ilyen drága.

Nem tudnál képet felrakni, vagy a netről hasonlót linkelni, mint amilyen a te fogad? Mert az, hogy kiáll, sokmindent jelenthet, láttam már olyat is, hogy valakinek szinte a többi fog alatt az ínyből nőtt ki egy foga, de lehet sokkal enyhébb kiállás is. Ha a fog csak kifelé vagy befelé dől a többihez képest, de a töve nagyjából a többivel egy vonalban van, akkor koronával ezt nagyon szépen meg lehet oldani.

2010. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem koronával nem lehet megoldani, mert a fog töve is feljebb van a többihez képest és az egész fog kifele dől.A többi fogam viszont szabályos.Mások szerint csak akkor feltűnő ha mosolygok, de szerintem nagyon csúnya.Engem rettenetesen zavar már évek óta.

De ilyen árak mellett úgytűnik marad a gyűjtögetés és az ábrándozás...

2010. júl. 15. 16:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt lemondasz róla, azért mindenképpen nézesd meg, legalább a körzetivel. szaktudása annak is van, biztos meg tudja mondani, hogy mire számíthatsz a fogaddal kapcsolatban. Ahogy mondtam, magánrendelőkben 5 ezer körül szokott lenni a "beugró", amiből az első alkalommal készítenek egy panoráma-röntgent, és utána bármilyen problémádra keresnek megoldást. Nem kell egyből belemenni semmibe, csak tanácsot is kérhetsz. De a röntgent azt ki kell fizetni. Sok szerencsét, remélem, egyszer megkapod álmaid mosolyát!
2010. júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!