Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy ponton magasabb a tömésem,...

Egy ponton magasabb a tömésem, szabad szemmel is látható, kb. fél mm. Hogy mondjam meg a fogdokimnak (magán), ha egyszerűen iszonyú hiú a munkájára, és úgyse javítaná ki?

Figyelt kérdés
Bal alsó hetes fogról van szó, teljesen laikusként is látszódik (kézzel vizsgálva még a körmöm is beleakad), hogy a tömés egy pontban jóval magasabb, mint a csont. Minimális nyomásra is érzékenyebben reagál. Kell majd még másik fogamat is tömni, de ismerem az orvosom, borzasztó hiú a munkájára, szinte biztos, hogy NEM fogja javítani. Nem pont ilyen, de volt már egy hasonló helyzetem vele, és akkor sem javította ki, sőt, kissé pikánsan meg is jegyezte, hogy már gond van vele? Magánorvos, komplett vagyonokat keres naponta, szóval kissé csalódott vagyok... Mit lehetne tenni? Kihez mehetnék? Friss munkát piszkosul kínos más orvoshoz vinni, itt meg hiába magán, valahogy nem óhajtok pikáns megjegyzéseket kapni, főleg úgy, hogy szinte 100%, hogy ki sem lesz javítva.

2019. szept. 25. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Keress másik dokit, de azonnal. Ez az ember hibásan dolgozik, és a munkéját még kijavítani sem képes, nemhogy a kritikát elviselje. Keressen vagyonokat máson.


A magas tömés miatt a fogad nem fogja bírni és előbb-utóbb eltörik. Ez biztos.

2019. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az a probléma, hogy eláll a fogtól a tömés?


Akkor ne azt mondd, hogy "gánya munkát végeztél", hanem hogy úgy érzed, hogy valami a nyelvednek kényelmetlen, megakad a kaja, vagy valami ilyesmit (ami igaz is).

2019. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem eláll, hanem ahol a csont véget ér (egy fogcsücsöknél) ott nem a csont körvonalát követi a tömés (ahogy az normál esetben teszi), hanem fél milivel magasabban folytatódik, totálisan nem a fogam alakját követve. A nyelvemmel semmit nem érzek, egyedüli tünet az, hogy semmit, ami kemény, azon egy ponton nem tudok megrágni, mert már egy gyümölcs hajától is kellemetlen nyomásérzékenységet érzek.
2019. szept. 25. 20:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Akárhogy olvasom az írásom, sehol nem írtam olyat, hogy a nyelvemnek bármi kényelmetlen lenne, olyat meg pláne nem, hogy elállna a tömés bárhol. Max. az lehetett félreérthető, hogy kézzel vizsgálva a körmöm beleakad, de nem a fogam és a tömés közé, hanem abba a fél mm magas lecsiszolatlan részbe. Kicsit nehéz elmagyarázni. Azt pedig pláne nem értem, miért mennék direkt úgy oda, hogy gány munkát végzett, meg, hogy mit mondjak, ami még igaz is...
2019. szept. 25. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszamész, megmondod, hogy egy ponton magasnak érzed a tömést, nem tudsz rendesen enni, mert fáj. Ha kijavítja nyertél, ha nem akarja, akkor felállsz és elköszönsz, keresel egy másik fogorvost akinek elmondod a panaszod.
2019. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit sokára (bő két hét), de kaptam időpontot hozzá. Ezt az esélyt még megkapja, ha most se veszi komolyan, akkor nincs több alkalom, keresek mást.
2019. szept. 26. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 20 éves amalgám tömésemnél van az a probléma, hogy max. 1 mm-t kiáll a fogból egy kis részen. Ennek az az oka, hogy a a tömés régi és az amalgám ezzel jár, viszont mivel nincs más baja, nekem nem is fáj egyik fogorvos sem javasolja a cserét, mivel rágófogban jóval tartósabb, mint a fehér tömések. A te esetedben viszont egy friss tömésről van szó, egyáltalán nem szabadna ilyt produkálnia, fájni meg végképp nem. Mivel a dokinak garanciát kellene vállalnia a tömésre, így kötelessége kijavítani. Az én fogorvosomnál kint van a váróban egy felhívás, hogy ilyen esetben melyik hatósághoz lehet fordulni, kinél lehet bejelenteni a fogorvost, ennek érdemes utánanézni. Nem is értem a dolgot, hisz írod, már korábban is volt vele probléma, ellenére továbbra is hozzá jársz. Akárhogy is, ha javítja a rossz munkáját ha nem, én több fogamat nem csináltatnám vele az biztos.
2019. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Korábban műtött szájsebészeti problémával (rossz harapás miatt lett egy ilyen vadhús szerűségem), azt 10/10-es munkával végezte, illetve a későbbi fogszabályozás miatt nem akartam váltani, de a mostani munkája valóban elég nagy csalódás.
2019. szept. 29. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Lehet, hogy régen jó volt, de előfordul, hogy az ember belefásul a munkába és már nem 100%-osan végzi. Talán ha te és több betege is elpártolna tőle, akkor ez motiválná őt arra, hogy összeszedje magát. Végül mi lett? Javította a rossz munkáját?

Egyébként egy tanács: Mielőtt fogszabályzót csináltatsz normál esetben is érdemes kikérni legalább 2-3 fogszabályozó szakorvos véleményét, hisz mindig lehet "jobb" megoldás, amelynek a végén szebb vagy épp tartósabb lesz az eredménye.

Egy ilyen orvosra én végképp nem bíznám a fogszabályozást ha csak nem ez a szakterülete és ebben tényleg profi, hisz még egy tömést is elront. Az a baj, ha a fogszabályozást elcseszi, akkor az akár a fogaid elvesztését is okozhatja, vagy ha épp rosszul szabályozza a fogaidat akkor ha törik ha szakad azok képesek évek után is visszamászni a helyükre és hiába az évekig tartó szenvedés a szabályzóval. Én ezt mindenképp átgondolnám a helyedben.

2019. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 17-ére kaptam időpontot, megírom mindenképp, mi lett! :) Szabályozni nem konkrétan ő fog, csak dolgozik ennél a cégnél fogszabályozó szakorvos is.
2019. okt. 6. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!