Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem gyulladt, inybol mar...

Nem gyulladt, inybol mar kinott bolcsessegfog huzasa?

Figyelt kérdés
Ma van a nagy nap, kihuzzak az also bolcsessegfogamat meg a kettovel melletit fogszabalyzas miatt. A bolcsossegfog nincs begyulladva, kint van az inybol, csak kicsit ferde. Remelem annyira kinott, hogy ra tudjon fogni a doki. Szajsebesz csinalja. Ebben az esetben is szamitani lehet huzas utan duzzanatra, gyulladasra, szajzarra? Arcbenulas mennyire jellemzo, fogok majd tudni pislogni meg mosolyogni? Also bolcsessegfogrol van szo. Nagyon be vagyok ijedve.
2019. okt. 14. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki, akkor én nagyon félek a fogorvostól. De ne félj, a bölcsességfog húzása nem annyira durva, mint amilyennek be van állítva. Nekem maszek fogorvos kihúzta úgy (szintén alsót), ami belenőtt az állkapocsba, mégis sima érzéstelenítővel kihúzta. Az enyém nemcsak ferde volt, hanem eleve úgy nőtt ki, hogy szétdurranva négyfelé. Alányúlt a fogíny alá, és igaz, négy részletben, de kihúzta. Semmilyen szájszáram, arcbénulásom nem volt. Miért ne tudnál pislogni?

Az a baj, hogy rémtörténetek keringenek a bölcsességfog húzásáról, amit majdnem mindenki elhisz. Nem mondom, hogy nem volt dagadt az arcom, de az leapad egy-két nap alatt.

Ha tudnád, mennyire félek a fogorvostól, akkor nekem tényleg elhiheted, hogy nem annyira vészes. Nem fájt jobban, mint bármilyen más foghúzás. Pedig röntgen alapján belenőtt az állkapcsomba. Ne parázz ennyire. Ki lehet bírni. Az injekciók jobban fájnak, mint maga a "művelet".

2019. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tul vagyok rajta. Egyenlore meg le vagyok zsibbadva es benulva.
2019. okt. 14. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. És mennyire fájt? Mind a hármat kihúzták egyszerre? Jobban vagy? Borogasd az arcod.
2019. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kettot huztak, az egyik bolcsessegfog volt, a masik azonos oldalon az 5os fog. Az utobbit fogorvos huzta, a bolcsessegfogat szajsebesz. A fogorvos hatra a bolcsessegfoghoz adott erzestelenitot, de az injekcioval elkapta az ideget, szoval lebenult a fel arcom, de erezni ugyanugy ereztem. Nekiesett kihuzni a fogamat, majd bepisiltem ( o mar huzott ki fogamat ugyanigy, lebenultam de nem zsibbadtam), aztan kaptam meg egy szurit kozvetlenul a foghoz, nem igazan lett jobb, de mar felig kint volt a fog, azt a keveset mar kibirtam. Korbelotte megegyszer a bolcsessegfogat, majd atadott a szajsebesznek. O is nekiallt huzni, de fajt szoval kaptam meg egy adag erzestelenitot. Itt mar se nyelni se beszelni nem tudtam normalisan, de ugyanugy szurt meg nehany helyen, szoval kaptam meg egy injekciot. Utana mar okes volt, nem ereztem a tovabbiakat. Osszevarta a sebet, hetfon megyek varratszedesre. Meg a varoban egy bacsika ajanlotta, hogy ha faj ha nem faj, jegeljem. Mikor hazaertem valamelyik seb egy 20 percig orjitoen fajt, de jegelessel elmult. Ejszakara vettem be egy Algoflexet, hogy ha netalan el akar kezdeni sajogni ejszaka, ne fajjon annyira. De nem volt gond, nincs feldagadva, fajni sem igazan faj, inkabb a szurasok helye ami kellemetlen. Kicsit talan a fogorvos altal huzott fognal duzzadtabb, de nem latszodik se kivulrol se belulrol, csak erzem. Szoval nincs ugy vele gond, de megnyugtattak, hogy a masik also bolcsessegfogamat is ki kell szedni, mert amugy is lyukas. Csak azt ctzni kell, mert ct nelkul nem vallalja a szajsebesz se, elmeletileg kozel van az ideg.
2019. okt. 15. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!