Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy fizessem ki a 160 ezres...

Hogy fizessem ki a 160 ezres fizumból a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon szeretném ha végre szép fogaim lennének, és rá szántam magam. 190 ezer a felső készülék plusz majd ennyi lesz az alsó is de az még nem most. 5ért húznak alkalmanként és 7ért cseréli azt a drótot vagy mit. Sima fém készülék nem az esztétikus. Részlet lehetséges úgy, hogy felhelyezéskor 100.000 aztán a többit azt mondta ahogy akarom úgy fizetem. Te hogy oldanád meg? Vagy akinek kevés a fizuja ne is álmodjon róla? Segítségem nincs 23 éves vagyok

2019. okt. 16. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

"Vagy akinek kevés a fizuja ne is álmodjon róla?"


Ismered a mondást, addig nyújtózkodj amíg a takaród ér. Ha van rá pénzed kifizeted, ha nem, akkor max ott a hitel.

2019. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Te neked kell tudni, hogy milyen kiadásaid vannak és mennyi pénzed marad hó végén. Miről tudsz lemondani, hogy több maradjon.

És kezdj el félre rakni. Ha mondjuk havi 10 ezret raksz felre, akkor nagyjából 1,5 év alatt összejön a felső. Utána felrakatod és gyűjtesz ugyanígy az alsora.

Hitelt én semmiképp sem ajánlok, nem tudhatod milyen kiadásaid lesznek a jövőben. Nem fog hiányozni a törlesztőt fizetni évekig hidd el. Sokkal egyszerűbb, ha inkább félre teszel rá és összegyűjtöd előre. Ha egyik hónapban tudsz, raksz félre többet és akkor hamarabb összejön.


Egyébként én a helyedben jobban aggódnék azon, hogy ennyiből hogy fogsz megélni? Albérletre sem elég, saját ingatlan szerintem esélytelen ilyen kevés fizu mellett. Szóval sok más kérdést felvet, én arra biztatnalak, hogy képezd magad és keress jobban fizető munkát. Ennyiből hosszútávon nem lehet megélni, családot alapítani stb.

2019. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg ettol kevesebbol tettem félre, bár nem sok a kiadasom, így nem volt olyan megterhelo spórolni. Ahol én csináltatok ott van részletfizetés, elég rugalmasak ezen a téren.
2019. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ebből havi 50-60 ezret havonta lazán félre lehet tenni.
2019. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevesebb a fizum és én fizettem a sajátom, mondjuk hozzá kell tenni, hogy én még otthon lakom, így magamon kívül nem kell másra költenem még szerencsére.

Az én fogorvosom egyébként nagyon rugalmas, mert én is részletre fizettem az enyém, először a felsőt, majd a kezelés ideje alatt kell a fennmaradó részt kifizetnem. (plusz ugye a húzások és eszközök) Szerintem ez így nagyon baráti.


Nekem az esztétikus van és fél év kellett mire összespóroltam.

Ha ennyire zavar a fogad, engem is nagyon zavart egyébként, akkor mindenképpen kezdj bele szerintem, mert megéri :)


22L

2019. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!