Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam mit tegyek ha nem...

Fáj a fogam mit tegyek ha nem nagyon használ a gyógyszer se?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mondjatok léci valamit hogy ne fájjon a fogam, nagyon nagyon fáj kB 4 napja, de már anyira fáj hogy teleg el kell menem orvoshoz csak ma nincs orvos vasárnap van, a fogam fekete és lyukas és ki eset már a fogam csak darabok maradtak Bene és ugye fekete.

Valamit mondjátok amivel tudnám csökkenteni a fájdalmat mer délután meg dolgozni is kell menem és így nem akarok, algofelxet vetem be csak csökkenti de nem hosszú ideig és az algopirin is csak enyit tesz, valamit mindjatok csak mára holnap úgy is el megyek a fogorvoshoz


2019. okt. 20. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Cataflam. Nekem csak az hat.
2019. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha gyulladt, ahhor a hideg csapvíz csillapítja.

Nekem mikor máskor, mint újévkor jött, és az orvosomra 2 napot kellett várni. Az utolsó este, csak az hatott, hogy folyamatosan öblítettem. Reggelre meg mire mentem a dokihoz elmúlt. (valszeg akkor halt ki az ideg, mert mondta a doki is, hogy már érzekétlen a fog.

2019. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogfájásra egy orvosság létezik: kihúzatni.
2019. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# Sommás marhaság. Gyökérkezelés. Ha nem henteshez megy az ember, akkor megoldják akár fájdalommenesen.
2019. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A patikaba kérdzed meg nincs e valami erzestelenítő oldatuk és mellé cataflam.
2019. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cataflamot sajnos csak receptre lehet kapni, de nekem is az volt rá a legjobb, illetve: fokhagyma.Tudom hülyén hangzik és nem is a legjobb lehelletet nyújtja, de egy gerezdet a fájós fogon elrágni, majd rajta tartani, nekem hatott!Amúgy tényleg fogorvos!Ha kiállitja akkor se szabad elodázni :-)
2019. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de már anyira fáj hogy teleg el kell menem orvoshoz"


Rossz az ok-okozati következtetésed. Fogorvoshoz nem akkor megyünk, amikor már tényleg (és nem teleg) nagyon fáj, hanem eljárunk évente, akár félévente ellenőriztetni, hogy ha bármi lézió kialakult, azt még kezdeti stádiumban - amikor még nem fáj és te, mint laikus valszeg észre sem veszed - el lehessen kapni és ne kelljen így járni. Ha egy fog pedig el kezdett fájni, abból jó önmagában már nem fog kisülni. Vagyis ha egyszer csak el is kezd enyhülni, vagy teljesen meg is szűnik, az nem azt jelenti, hogy ennyi volt, mint ahogy a fejfájás is jön megy, hanem például az ideg elhalt, de a gyulladás terjed tovább a csont felé, ami hónapok, esetleg évek múlva fog újra kínzó fájdalmakat okozni, vagy a már csontban lévő gyulladás csillapodik és válik krónikussá, ami azt jelenti, hogy akut fellángolás bármikor lehet belőle és bármikor kialakulhat belőle egy csonthártyagyulladás, ami után csak 1 lépés választ el a kezelés nélkül letális állapottól. Csak hogy tudd mivel szórakozol.


A húzást meg a gyökérkezelést nem tudom miért kellett idekeverni, leírás alapján még szakember sem tudna adekvát terápiát mondani, figyelembe véve a kérdező helyesírását, nem kompetens korrekt leírást adni a saját szájüregében lévő állapotokról, de teljesen mindegy, mert ha egy részletes anamnézisünk lenne, laikusként akkor sem írogatunk terápiákat, mert nem értünk hozzá. A gyökérkezelés akkor jön szóba, ha 1. van mit megmenteni 2. egyáltalán menthető a fog 3. a páciens tud-e kooperálni (ugye ismét a helyesírásra hivatkozva, nem elhanyagolható szempont).


A helyzet az kérdező, hogy a hozzáállásodat tekintve megérdemelted, hogy ilyen állapotba kerültél, egy cseppet sem sajnállak, te csináltad magadnak. A te hibád. Te rontottad el. És nem, neked bizonyosan nincs olyan fontos állásod, hogy ne tudj elmenni időközönként a körzetes fogorvosodhoz, akinek eleve általában van délelőttös és délutános rendelése is (ami este 7-ig, 8-ig, akár 9-ig is tarthat).


Algopyrin nem jó fogfájásra. Bármilyen ibuprofén tartalmú gyógyszer viszont jó lehet, 800 mg-ot egyszerre be lehet venni (pl a Dolgit Max is ilyen), ezenkívül vény nélkül kapható a Cataflam Dolo is, persze csodát egy tabletta nem fog tenni és nagy gyulladás esetén nem is elvárható. Nem akkor kellett volna rájönni, hogy baj van, mikor már a falat kapartad a fájdalomtól, annyi eszed talán még neked is van, hogy az a fog nem 4 nappal ezelőtt lett olyan, 4 hónapja, megkockáztatom 4 éve is már lyukas volt (pláne amiből fekete darabkák vannak még meg), csak tojtál rá.

És ne, ne is gyere a kifogásaiddal, azt szögezzük le most, hogy ez a te bajod és a te egészséged, ez neked kell, hogy fontos legyen, ha bármilyen más betegséged lenne, bizonyosan rohannál táppénzre kiíratni magad, nem értem, hogy miért pont a fog kivétel (ha egyáltalán szóba jön az, hogy neked emiatt munkából kell hiányoznod).

2019. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsot.

Utolsó komentelö nem a véleményed kértem erről hanem azt hogy mit tudnátok ajánlani,.

Voltam fogorvosnál mennem kell holnap szajsebeszetre, és azt mondta se milyen hulyeseget ne tegyek a fogamra pl só bors meg ilyenek mondtam neki nem is tetem:)

2019. okt. 21. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!