Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mégis mitől fájhatnak akkor a...

Mégis mitől fájhatnak akkor a fogam, ez így fog maradni míg meg nem csináltatom?

Figyelt kérdés

Kihúzták 3 hónapja a jobb felső 5-ös fogam, a bal oldalon is hiányzik egy fogam, amit pár éve húztak ki. Nem rég elkezdtek fájni a hiányzó fogaim melletti fogak mindkét oldalon. Elmentem magánba és mondták, hogy nincs semmi bajuk a fogaimnak, nem lyukasak, csak kezdenek bedőlni, meg közéjük megy a kaja könnyen és mondta az orvos, hogy kell hidat csináltatni, fogkoronát, pótlást, kb. 200 ezer forint. Mindig mosom és fogselymezem, még külön fogköztisztítóm is van.

Nagyon elkeseredtem, mert erre nekem most nincs pénzem. Komolyan jobban örültem volna, ha legalább lyukas lett volna az egyik és akkor betömték volna, vagy gyökérkezelés, mert így kétségbe vagyok esve, mert előreláthatóan hónapokig fog még fájni a fogam és pontosan nem is tudom miért. Annyi hiányos fogazatú embert ismerek és nem is fáj a foguk, én meg van hogy csak fájdalomcsillapítóval alszom el úgy, hogy nem is lyukas, gennyes a fogam. Tényleg ettől fájnának a fogaim?



2019. okt. 23. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, nem tudom a választ, nem vagyok fogorvos, de állandóan fájnak vagy csak egy ideig aztán nem, majd ismét?
2019. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyira ne ess kétségbe. :)

Én épp most csináltatom a fogaimat. Szerencsére nagyon jó körzeti dokim van, amíg ilyen jó, addig nem is akarok váltani.

Ha nem lyukasak a fogaid, akkor fogínysorvadásod lehet. Ez már a 20-as éveiben előjön az embernek, és ahogy olvastam, a lakosság 70-80%-át érinti.

Max nem mondják, mert milyen már, ha az ember kimondja, hogy sorvadnak a fogai... nehogy már azt higyjék, hogy nem ápolja őket megfelelően! (Pedig jó eséllyel tényleg nem.)

Olvasgass kicsit erről, ill. speciális fogkrémekkel tudsz segíteni a dolgon. Ilyenek, hogy Sensodyne, Parodontax gyakran 2 vagy 3 darabos csomagokban vannak, szinte mindig van valahol akció, és 2-3000 Ft-ból megvannak, hónapokig kitart.


Az, hogy a hiány miatt elmozdulnak a fogak, normális, de nem jár fájdalommal.


A pénz: magánban sokkal-sokkal drágább, de nem kell ettől sem megijedni. Persze a fogak csináltatása soha nem olcsó, de azért nem 200 ezer ez a 2 hiányzó fog, az elég durva lenne.

Valóban híd a megoldás, és ha csak 1-1 hiányzik, az 2 db, 3 tagú hidat jelent.

Nekem a körzetinél, azaz tb-re egy tag 17 ezer, munkadíjat nem fizetsz, hiszen azért fizeted a tb-t. Csak a fogtechnikust kell fizetni. Szóval 1 híd 51 ezer. És ugye nem kell a kettőt egyszerre csináltatnod.

Szóval a magán 2x annyiba kerül, de ha jó dokid van, akkor minek fizetnél ki 2x annyit feleslegesen? Amit beragaszt a szádba, abban nincs különbség, így túl sok értelmét nem látom.

Járok én is magánrendelésekre, pl. nőgyógyász, ortopédia, stb, de azért, hogy ne kelljen hónapokat várni egy időpontra. A fogorvos sosem ad több hónappal későbbi időpontot fogpótlásra.

fogorvoshoz is mennék magánba AKKOR, HA annyira fájna, hogy megőrülök, és az enyém pl. szabin van, vagy hétvége van. Szóval van az a helyzet, de a fogpótlás pont nem ilyen.

A dupla pénzedért nem kapsz többet vagy jobbat, de még csak gyorsabban sem.

Remélem, segítettem.

2019. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendesen ápolom, mondta a fogorvos is, nem is lepedékes, nincs fogkő, ezek okozzák a sorvadást. Mondta volna ha van, mert az is plusz kezelés. Körzeti orvosom úgy ad még szurit is, hogy szétszakad, ropog az ínyem. Àltalában nem a legjobb, hanem inkàbb olcsó fogtechnikussal dolgoznak. Nekem egyszer olyan mélyre tette a tömést, hogy begyulladt. Neked szerencséd van az orvossal, sajnos nem hiàba jàrnak sokan magánba.
2019. okt. 23. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy implantátum 100 ezerről indul, szóval 2 fog alapból 200 ezer..
2019. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szo nem volt implantatumrol.
2019. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!