Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet buta kérdés, de miután...

Lehet buta kérdés, de miután szájsebészeten kiszedték a fogam, ugye lett a helyén egy lyuk, mert nem varrták össze, akkor most addig így az a lyuk ott lesz amíg meg nem csináltatom?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogalmaztam meg. A lényeg, hogy nem kellett volna összevarrnia? Így, hogy ott van az a lyuk és ha belemegy a kaja nem lesz baja ott az ínyemnek?

Sajnos most 1-2 hónapig nem tudom megcsináltatni így elég rossz.



2016. jún. 11. 01:02
 1/7 anonim válasza:

Foghúzás után egy vérdugó (alvadt vér) keletkezik

azt nem szabad eltávolítani, szép lassan

összehúzódik magától!

2016. jún. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kihúzták mind a négy bölcsességfogamat. Volt, amelyik olyan helyen volt, hogy nem lehetett összevarrni, de idővel az is begyógyul, ne piszkáld.


Esetleg annyit tehetsz, hogy esténként öblögess szájvízzel, nehogy ha valami seb képződne ott, elfertőződjön.

2016. jún. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Baromira nem kéne öblögetni, pláne nem szájvízzel, mert azzal kimossa az első által említett vérdugót és akkor lesz gáz. A kaja az ne menjen bele, óvatosan, a másik oldalon kell enni, kisebb falatokban, olyan kaját, ami nem apró szilárd szemcsékből áll (gríz, magok stb nem kéne), tejet hanyagolni. Vízzel nagyon enyhén meg lehet lötyögtetni egyszer-kétszer, de semmi agresszív öblögetés.
2016. jún. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, olyan két nap után már puha fogkefével finoman meg lehet simítani párszor.
2016. jún. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez több mindentől is függ. én az sztk-s cérnára pl allergiás vagyok, így inkább véreztetem magam vagy magán szektor és ott lévő minőségi anyagokra már érdekes nem vagyok allergiás. :D Amúgy pl bölcsesség fognál akkor varrnak inkább, ha átszakadt az arcüreg, mert az durván akudt eset, vagy ha mély 5 forintosnyi kráter lett a helyén pl a nehezen kiszedhetőség miatt. Amúgy ne aggódj, idegen test alapján ha bele is ragad valami erősen majd kilökődik, de azért tisztítsd rendesen. Viszont 6-10 hét (12 hét) után, amikor meggyógyult és normál fogról beszélünk onnan jön a fekete leves, mert a fogazat (alsó-felső) ELŐRE rendeződik automatikusan, harapási verziódtól (mély pitbull stb) függetlenül. Ennek egy érdekes verziója mikor bedőlnek szépen a fogak :D pl.: kiszedték a jobb felső szemfogadat, akkor gyógyulás után szépen lassan megpróbál az összes az mögötti fog előre rendeződni (persze ez akár években is mérhető 1-2-3. Elején lassan indulnak meg, de érezni fogod :D) és ha nem tud, mert miért tudna az neked folyamatosan fáj, vérzik stb stb .. továbbá, ha egy a rendeződő fogak közül egy is túl stabil valamiért bedől, ami kihat a többire. Tehát ha a lyuk helyére legalább egy "távtartó" megoldást nem izzadsz oda max 3-6 hónapon belül egy problémából lesz egy tucat visszafordíthatatlan! Csak mondom, h ezzel érdemes kalkulálni még ha az orvosok több mint fele le is hagyja ezt az infot. Tehát nem mindegy melyik fog, mikor, hol , hogyan, mi van körülötte, mennyi időd van, mennyire akarod megoldani (igen, mert sokan inkább sopánkodnak, de nem csinálnak különösebbet), mennyi pénzből, mennyire szeretnéd gyógyszereztetni magad .. bonyolult. komolyan. sztk-s henteseket pedig már dobhatod is ki, ha szeretnél jót magadnak :P
2016. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából nem most szedték ki a fogam, hanem 2 hete. Ügyelek rá, hogy ne egyek arról, stb. Csak most így kistükörrel megnéztem, hogy van ott egy lyuk, és eddig nem tűnt fel, és nagyon óvatosan fogpiszkálóval kipiszkáltam, h ne legyen benne semmi. Ez normális? vagy mit kéne vele csinálnom?
2016. jún. 12. 00:57
 7/7 A kérdező kommentje:
A negyedik fogam. Pár hónapig még sajna nem tudom megcsináltatni, anyagi és egyéb okok miatt.
2016. jún. 12. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!