Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás évek óta?

Fogszabályzás évek óta?

Figyelt kérdés

10 évesen kezdtem el fogszabályzásra járni, akkor sem volt vészes a helyzet, az egyik metszőfogam volt befordulva kissé. Gyöngyösre jártunk egy doktornőhöz, rengeteg pénzt otthagytunk, mire 2 év után rájöttünk, hogy csak lehúz minket anyagilag (kaptam egy készüléket ami a mélyharapásom korrigálta - volna, ha a számban marad, de kipattant, kiesett, abszolút nem illeszkedett. Amikor jeleztük a problémát a doktornő azt mondta, hogy lehetetlen, rosszul teszem be, de a készülékre rá se nézett, akárhányszor vittem. 5 hónap múlva azt mondta, hogy nagyon szépen javult a mélyharapásom, vehetjük a következő készüléket. Kétszer volt a számban összvissz az a s*@r).


Szóval, ezután az incidens után jeleztük neki, hogy akkor köszönjük, mi tovább állnánk.

Ezután pár év kimaradt, nagyon ellenkeztem, nem akartam fogszabályzót a rossz tapasztalatok miatt.

Első éves gimnazista voltam, mire rávettek a szüleim, hogy keressünk másik szakembert, addigra a fogsorom teljesen elcsúszott, a jobb oldali metszőfogam középre került.

Mint kiderült azért, mert bal oldalról ki lett húzva egy fogam, jobbról nem.

A mostani doktornő ezt próbálja helyrehozni 2,5 éve állandó fogszabályzóval, de akármikor leveszi a gumikat és csak a fém meg a brekettek maradnak visszacsúszik szinte eredeti állapotba. 2,5 év alatt sehova se jutottunk szinte, ugyanaz az állapot, mint egy éve ilyenkor.

A doktornő 10 hónapja ígérgeti, hogy 2 alkalom és leveszi.


Megint kifogtunk egy pénzéhes sarlatánt, vagy tényleg ilyen nehéz oldalirányba tartósan mozgatni a fogakat?


Nagyon kétségbe vagyok esve, egy év és itt a szalagavatóm, az összes gimnazista évem ezzel a fém borzalommal a számban töltöttem. Elegem van, kezdem feladni. A szüleim most elküldenek a fogorvoshoz, aki fogszabályzással ugyan nem foglalkozik, de ismerjük évek óta, tudjuk róla, hogy megbízható, hogy neki mi a véleménye, de érdekelne, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben.


Köszönöm,ha végigolvastad



2019. okt. 23. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem ennyire rossz tapasztalatom azért nem volt, de alsóban az állandó fogszabályzót én is hiába hordtam évekig, semmit nem használt és szét is törte a számat belül.


Most 22 vagyok és most lett állandó fogszabim kb 1 hónapja és a harapásomon már érzek változást illetve a középvonalam is a helyére került, alig fél mm-el lehet már csak elcsúszva.


Nyilván nem vagyok fogorvos, így pontosan a te problémádra nem tudom mi a megoldás, de az enyémek nagyon gázosak és nekem azt mondta 1,5 év alatt helyre lehet tenni. Szóval a 2,5 évet én kicsit soknak találom ha neked "csak" ezek a problémáid a fogaiddal.


Én azt mondanám neked, hogy olyan fogszabályzó orvost keress aki már ismerősödnek/barátodnak megcsinálta a fogait tehát látod az eredményt. Illetve Írj ha gondolod nekem privátban, nem tudom hol laksz, de az én fogszabályzós orvosom több városban is rendel.


Minden jót neked :)

2019. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akinél most vagyok, őt is ajánlották, egyik tanárnőm lányának is megcsinálta a fogait.

Hatvan - Eger - Gyöngyös - Salgótarján és vonzáskörzete lenne jó.

2019. okt. 24. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

akkor pedig csak jó orvos ha megcsinálta, lehet valóban nehéz tökéletesre a tieid

Ha nagyon kényelmetlen már, max menj el megmutatni egy másik dokinak is, vagy a sima fogorvosod is hátha tud rá valamit mondani.


Akkor az én orvosom nem jó neked valószínűleg

2019. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!