Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hiányzó fogak esetén megoldhat...

Hiányzó fogak esetén megoldható a fogszabályzás?

Figyelt kérdés
Bal oldalon alul az 5. rágófogam és felül a 2. fogam nem nőtt ki. Utóbbi helyén egyébként a szemfogam helyezkedik el, utána egy kisebb hézag van és jönnek a rágófogak. Tükörből annyira nem tűnt vészednek a dolog, de ma egy képen elborzadtam a fogaim látványától, sokkal másabb, mint a tükörkép. Az egyik szemfogam olyan, mintha ki akarna esni, ráadásul pár milliméterrel lejjebb van, mint a másik nem tudom hogy ez annak tudható-e be, hogy valamennyire befele néz. Jövő héten mindenképp elmegyek fogorvoshoz és a fogszabályzón erősen gondolkodom, sőt. Viszont fent nincs annyi hely, hogy metszőfog implantátumot helyezzenek be, szerintetek arra van lehetőség, hogy a helyén lévő szemfogat lecsiszolják és koronával kialakítják belőle a 2. metszőt? Foghúzás nélkül megoldható a fogszabályzás?
2019. aug. 9. 20:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a ki akar esni alatt nem azt értem, hogy mozogna, hanem úgy helyezkedik el, kijjebb és lejjebb van mint a másik, nagyon feltűnően csúnya.
2019. aug. 9. 20:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy YouTuber aviana rahl néven megtalalod. Ő hasonló problémával küzdött mint te. Szerintem nézd meg a fogszabalyzos sorozatát. Hátha hasznos lesz számodra.
2019. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már láttam. Az a különbség, hogy neki mindkét oldalán hiányzott a 2. foga, nekem csak az egyik felén, valamint nekem az 5. rágófogam is csírahiányos, azaz nincs. Amikor néztem a videóit el is bizonytalanodtam, mert neki először be akartak ültetni fogakat majd kiderült, hogy mégse lesz hely, és rengeteget szenvedett a fogaival. Az ötletet egyébként tőle vettem, hogy a szemfogból lehet csinálni metszőt, csak kérdéses hogy így hogy a bal oldalon alul felül 1-1-el kevesebb fogam van, vajon mit kezdenek vele. Nem akarok se fogat húzatni se beültetni, mert annak nem hiszem hogy lenne hely.
2019. aug. 9. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes elmenned egy személyes konzultációra, ahol a doki komplett kezelési tervet tud adni. Valamilyen formában biztosan megoldható, de ha fogszabályoztatni szeretnél, akkor a fogszabályzós doki legyen az első, akit felkeresel. Lehet tud olyan megoldásokat javasolni, amivel szükségtelenné válnak a pótlások, vagy olyat, amivel a fogszabályzó válik azzá. Erre itt biztosan nem fogsz tuti választ kapni. Tehát, olyan dokit keress, aki fogszabályzó szakorvos is.
2019. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyat fogok mindenképp, köszönöm! Orvoshoz is mielőbb elmegyek, csak azért tettem fel a kérdést, hogy tudjam mire számítsak, hátha valakinek volt/van hasonló problémája. Esetleg olyan, akinek húzták a fogát, de csak az egyik oldalon, azaz lehet-e úgy eredményesen fogszabályozni, hogy az egyik felén kevesebb fog lesz? Fogszabályzóra szerintem biztosan szükség lesz, mert nagyon torlódottak a fogaim mint alul mind felül.


Már elkezdtem keresni, de sajnos egyelőre nem jártam sikerrel. Egy jó orvost találtam, de kiderült, hogy ő csak fogbeültetéssel foglalkozik, szabályozással nem. Találtam egy állítólag nagyon jó fogszabályozó orvost is, őt egyelőre nem sikerült elérnem, de bízom benne mielőbb elérem.

2019. aug. 11. 01:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben jártam egy elég jó fogszabályozó orvosnál, ha esetleg valaki hasonló cipőben jár annak adhat támpontot: Azt mondta, hogy lehet pótolni a hiányzó fogakat, azonban a meglévő jobb felső 2. metszőm sem épp átlagos méretű. Szerinte egyébként is nehéz a második metszőt kialakítani implantátumból, de nekem az átlagtól kisebb ez a fogam, így nem valószínű, hogy sikerülne teljesen szimmetrikusra. Mindez (szabályozás és két implantátum) minimum 1.500.000 forint lenne, amit még növelhetnek a kezelés alatt fellépő nem várt beavatkozások.

A másik verzió, hogy a bal oldali metszőfog helyén lévő szemfog kerül metszőfoggá alakításra. Ám mint írtam a jobb oldali meglévő metszőfogam pici, alacsonyan helyezkedik el az ínyben, így a szemfog vonala magasabban lenne még ha le is húzza. Ez esetben az alsó hiányzó rágófogat sem lehetne pótolni, hisz akkor páratlanul lennének ami hosszú távon fogvesztést okoz. Viszont ez sem lenne fájdalommentes kezelés, mivel a hiányzó fogak helyére be kell hozni a hátul lévő rágófogakat is, amihez "szögelni" kell az ínyt és a szájpadlást, hogy legyen mibe kapaszkodniuk. Mindez 1,5-2 év és kb. 700 ezer forint lenne, amit még befolyásolhatnak ugyancsak a nem árt tényezők.

Kicsit elkeseredtem, még elmegyek 1-2 másik fogorvosokhoz véleményt kérni. Elég hosszú, drága és fájdalmas kezelés, jobb több véleményt meghallgatni.

2019. szept. 12. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes több véleményt kikérni, több szem többet lát, lehet másnak több tapasztalata van hasonló beavatkozásokkal.
2019. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!