Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső nagyőrlő fog egyik...

Felső nagyőrlő fog egyik része nyomásra érzékeny, mi lehet?

Figyelt kérdés

A problémáma az vele, hogy voltam tömés cserén, + oldalt is megjelent egy kis szuvasodás a fog oldalán. Ezt is és a régi tömést kicserélve betömte. Sajnos már fúrásnál érzékeny volt a fog egy része ha oda ért, akkor megfordult a fejemben hogy ez nem lesz jó már :(

Ennek a nagyőrlőnek van 4 amolyan kis csúcsos felszíne, középen a barázda ugye. Namost nekem e 4 csúcsból csak az elülső jobb oldali ami érzékeny a nyomásra, oldal irányú kocogtatásra nem. Vagy ha az újjal megnyomom hossz irányban. Már kb 2 hete volt a tömés. Voltam vissza vele, de egyelőre semmit nem csinált vele.


Előtte nagyon minimálisan néha rágásnál éreztem hogy nem okés de mostanihoz képest semmi volt, és nem is mindig volt jelen.


Nagy tömés volt benne azt mondta az orvos.


A kérdésem, tartok tőle ezt gyökérkezelni kellesz, hogy lehet vajon csak 1 csatornát gyökérkezelni, vagy akkor már mindet csinálják? És hogy azok az idegek még épek szerintem (tehát szuvasodás nem jutott be a bélbe(orvos szerint sem értük el) nagyon fog fájni? Volt már gyulladt fog gyökér kezelésem az nem fájt, de ott más mert már elhalt idegek voltak.


2019. okt. 24. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Fogselymezz minden etkezes utan!! Nekem ez segit mar evek ota!! Fogfajasnak gondoltam az inygxulladast!!
2019. okt. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!