Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ragad rá a fogszabályzó...

Miért ragad rá a fogszabályzó a fogra?

Figyelt kérdés

Láthatatlan fogszabályzóm van, lassan 2 hete hordom.

Nagyon szorul a fogamon, és legtöbbször erőlködve is alig tudom letépni róla.

Ez normális? Előfordult már valakivel hasonló?

Az orvossal nem tudom felvenni a kapcsolatot, nem válaszol a kérdéseimre...



2019. okt. 27. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert pillanatragasztóval van rögzítve.
2019. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha ez vicc akart lenni, akkor megfelelő mértékben értékeltem^^
2019. okt. 28. 06:43
 3/4 anonim válasza:

amíg a fogad nem alakul bele teljesen a szabályzóba, ez ilyen lesz. ezen az elven működik a készülék, elég nagy hiányosság hogy az orvos nem magyarázta el hogy mi is fog történni veled... addig lesz feszítő, szorító, fájó érzés, amíg a fogad nem lesz olyan alakú mint a fogszabályzó.


leszedéshez pedig tipp: jobb ha először hátul próbálod lepattintani, két oldalról, csak szélén a szád felöl. nekem így jön ki a legkönnyebben.

2019. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: igen, ezt mindenhol olvastam, hogy feszítő érzés lesz, amit egyértelműnek is tartok, de azt sehol nem írták le, hogy maga az az érzés, amikor leveszem, milyen. Vagy egyáltalán mit kéne/nem kéne tapasztalnom. Az orvos illusztrálása alapján azt gondoltam, ennél sokkal könnyebb lesz a levétel.

Legelső alkalommal úgy próbáltam (alul-felül), hogy a hátsó fogakról szedtem le, mert igen, az könnyebben lejött, de akkor elől elkezdett nagyon fájni, és féltem, hogy letörik a fogam, úgyhogy visszatettem, majd azóta úgy csinálom, hogy elől a szemfogak környékén elkezdem körömmel lefele tolni, és többszöri próbálkozásra egyszer csak nagy nehezen leugrik róla. Az alsót pedig szintén azon a ponton felfele tolom, és lepattan.

2019. okt. 29. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!