Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe került egy több tagú...

Mennyibe került egy több tagú foghíd?

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Akár 240 ezer is .
2019. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem a 7 tagú 500 ezer volt, előtte a fél éves ideiglenes asszem 200 ezer
2019. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez elég szomorú
2019. okt. 27. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon sok mindentől függ, általában tagonkénti árakkal számolnak, de az anyagtól, helytől függően lehet 28000 vagy 60000 forint is. A 28ezer mondjuk egy fémkerámia korona ára vidéken, a 60ezer már egy cirkon korona Budapest egy drágább rendelőjében. Ahány tag, annyiszor ez az összeg. Pl ha egy rendelőben 40ezer forint a cirkon és te egy 10 tagú hidat szeretnél, akkor 10x40ezer, tehát 400ezer.

Azt nem tudom mi a szomorú ebben, a híd luxustermék, pont úgy mint a szilikonmell vagy botoxkezelés.

2019. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Köszönöm a luxuskezelésezést, tudod úgy nőttem fel, hogy elől nem volt fogam...
2019. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor is luxustermék, néhány foghiány nem jár együtt funkciózavarral, ha akkora a foghiány, akkor meg egy szimpla kivehetô fogsor is teljesen megfelelô. Más meg úgy él le egy egész életet nőként, hogy nincs melle. Azt már nem is firtatom, hogy valakinek elől miért nincs foga, biztos te leszel a 0,01%, akinek balesetben tört ki, vagy a másik 0,01%, aki dentinogenezis imperfectában szenved, mert fennmaradt 99,98% mind hanyagságra vezethető vissza. Mikor valakinek elől szuvasodnak el úgy a fogai, hogy már eltávolításra vannak ítélve, az nagyon nagyon komoly elhanyagolásra utal.
2019. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem ki se nőtt elől, de mindegy, told csak az előítéleteidet.
2019. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor most szeretném felvilágosítani a lepontozó népet, hogy itt nagy sértődöttségükben elfelejtették, hogy itt nem tetszik/nem tetszik gombok vannak, hanem hogy hasznos-e a válasz, vagy sem. Amit írtam, az teljes mértékben valid, és hasznos, elsőkézből írt információ. Hogy valakinek nem tetszik a tény, hogy ez luxustermék, az úgy járt, akkor meg lehet itt írni, hogy az illető miért nem ért egyet, vagy miért gondolja másképp, de annak van a legkevesebb értelme, hogy lepontoztok egy alapvetően hasznos és értékelhető választ.


Utolsó válaszoló: meg lehet sértődni. Mint írtam, nem firtatom, hogy miért nincs elöl fogad, mert valóban van egy 0,02 %, aki nem tehet róla. Ahogy azt meg is írtam, csak úgy látszik te is előbb húzod fel az orrikádat, minthogy értelmeznéd a leírtakat. Hogy előítéletes vagyok? Igen! Hogy miért? Mert fogászaton dolgozom és csírahiányosok legnagyobb részének konkrétan fel sem tűnik, hogy valami nincs rendben, de a legfőbb dolog az, hogy 1000ből 1 olyan ember van, akinek elől azért nincsen foga, mert valóban nem volt ott csíra. Mindenki más hanyagság miatt veszítette el. Ezek tények. Tényeken meg lehet sértődni, fel lehet háborodni, vagy még ennél is agresszívabb reakcióval élve LE LEHET PONTOZNI (teszem hozzá, ha annyira érdekelne ez a fel le pontozgatás, nyilván nem írnám le a véleményem, pontosan jól tudom, hogy mikor fogok negatív fogadtatást kapni, pl ez a válaszom is 0 %-os lesz). De akkor is tények maradnak. Tudod ez olyan, mint mikor valakinek nincs lába. Teljesen mindegy, hogy balesetben veszítette el, vagy a dohányzás miatt beszűkült erek miatt kell neki amputálni. Akkor is lesz olyan műláb, amire van nagy állami támogatás és csak egy jelképes összeget kell kifizetni és olyan is lesz, ami több százezer forintba kerülő fenszi futóláb. Ha úgy érzed, hogy ez így nem igazságos (egyébként jól éreznéd, ha így lenne), ki lehet menni a Kossuth térre sokadmagaddal tüntetni, hogy legyen nálunk is felelősség alapú egészségügyi ellátás: vagyis ha valaki vmiről tényleg nem tehet, pl fog nélkül született, annak járjon egy magasszínvonalú ellátás tb-re, de ha valaki láncdohányosként potyogtatta ki a fogait, az fizessen 100 %-os díjat. Más kérdés, hogy egy olyan országban, ahol "mindenki tehet róla, csak én nem" mentalitás jellemző, sosem fognak tudni bevezetni egy ilyen reformot, abba azonnal belebukna az aktuális kormány. Ezért hagyják összeomlani a egészségügyet :)

2019. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vszeg azért pontoztak le, kedves szakértő, mert arrogáns vagy. Igazad van. az tény, de mellé társul egyfajta felsőbbrendű, lekezelő viselkedés. Mellesleg hadd kérdezzem meg, hogy egy bölcsességfog-húzásban mi kerül 16e Ft-ba? De most komolyan. Mert a foghúzás nem luxus ...
2019. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!