Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátumosok: megéri...

Implantátumosok: megéri szenvedni egy fogért vagy minél előbb implantátumot rakatni?

Figyelt kérdés

Ha pl van az embernek egy problémás foga, amit gyökérkezelni kell, ami lehet nem sikerül elsőre jól, majd elhal a gyökérkezelt fog, amitől széttöredezik, aztán a végén mégis csak ki kell húzni a fogat... megéri ezt a procedúrát végigcsinálni, vagy jobb a gyulladt fogat egyből kikapatni és implantátumot rakatni a helyére?

Párom járt így. Begyulladt a foga, gyökérkezelték. Aztán az elhalt, gyenge fog folyamatosan letört több helyen, már vagy 4x tömték újra neki. Most megint úgy tűnik, begyullad az a foga. Húzassa ki és tetessen implantátumot vagy érdemes még az eredeti foggal tovább szívni?


2019. okt. 28. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindeki így jár. Én is. A gyökérkezelt fog lényege, hogy pár évig nem leszel foghíjas, mégiscsak megmaradt a fogad. Sok ember nem engedheti meg magának az implantátumot.

Én amikor kettétört a gyökérkezelt fogam, kihőzattam, implantátumot kaptam. De megérte, hogy 7 évig gyökérkezelt fogam volt.

2019. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért érte meg a gyökérkezelt fog? Nem jött be az imlantátum, gondjaid vannak vele?
2019. okt. 28. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosan nem kínlódnék újra gyökérkezelt foggal .

A vége implantatum lett, kár volt előtte szenvedni hónapokig.......

2020. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is előbb gyökérkezelt fogam volt ami 8 évig bírta, majd kettétört. 2 éve csináltattam impalntátumot. Nekem megérte, hogy előbb gyökérkezelés volt, mert annak idején ha kihúzták volna gyökérkezelés helyett, akkor évekig foghíjas lettem volna. Ami nem szép látvány egy nőnek. Nem volt egyből több százezrem, hogy megcsináltassam a fogaimat, implantátumot rakassak be. Elég drága a fogászati kezelés, inkább összegyűjtöttem a pénzt rá, és a lehető legjobb minőségűt, legjobb magánorvost válasszam.
2020. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!