Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt valakinek olyan fogászati...

Volt valakinek olyan fogászati beavatkozása ami konkrétan rettenetesen fájt?

Figyelt kérdés
Melyik fogászati kezelés amely rettenetesen fájdalmas volt régen és talán még most is?

2019. okt. 29. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erzestelenitessel barmit csinalnak, nem erzed.

Nekem nem zsibbadt le a fogam, ket foghuzasnal is problema volt ez. Valahogy eltalalta a doki a foideget, lebenult az arcom, de nem zsibbadt el. Nem hitte el, hogy tenyleg annyira faj, mint mondom, igy kihuzta. Borzalmas volt.

2019. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egyszer ki akarta húzni a fogam és nem hitte el hogy borzalmasan fáj, azt mondta "ez csak hiszti". Nem tudta normálisan elérzésteleníteni, oda vissza se mentem többet.
2019. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyökérkezelt fogamból esett ki a tömés, azzal mentem el, és mivel gyökérkezelt volt, nem adott szurit. Csakhogy egyrészt az előző fogorvosnak nem sikerült teljesen kiirtani az ideget, másrészt, miközben csinálta, a csontról fejtett le valamennyi ínyt is. Hát mit ne mondjak, nem volt kellemes.
2019. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy erősen pangó fogbélgyulladás kezelése nagyon tud fájni, mert sajnos nem nagyon lehet elérzésteleníteni. Ez manapság is a legkellemetlenebb kezelések közé tartozik.
2019. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen nem volt érzéstelenítő, ott minden fájt...
2019. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyökércsúcs rezekció a fenti jobb kettesnél (ahogy vésett olyan volt mintha kalapáccsal akarná kiverni a fogamat).

Tavaly ősszel pedig fent bal és jobb kettest + a jobb 4est húzták, és 2 nagy cisztát távolítottak el egyszerre, max mennyiségű érzéstelenítőt kaptam de olyan iszonyatosan fájt hogy hihetetlen!! Utána mondta a szájsebész, hogy hát igen, sajnos a cisztánál nem hat az érzéstelenítő... Hát kössz!

Hajlamos vagyok a cisztára, így ha ismét ilyen műtétre lesz szükség 1000%, hogy keresek olyan helyet ahol altatnak, inkább fizetett 100ezeret csak ne kelljen mégegy ilyen átélnem!!

Ezután jött az a rész, hogy akkor korona kell... Na amikor a nyilvánvalóan k rva sz.r koronát próbálta felerőszakolni a lecsiszolt fogaimra szintén azt hittem besz...k! Aztán mielőtt tette fel a véglegesen és előtte megszárította a fogakat az ismét rohadtul fájt - és ezt megint meg kell csinálni, már fél éve halasztom a borzalmak miatt

2019. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki jól adja be az érzéstelenítőt és nem spórol vele, akkor gyakorlatilag semmi sem fáj. Sok dokinál megfordultam már életem során (állami, magán) és valahogy a többsége képtelen volt normálisan beadni egy érzéstelenítőt és gyakran még a sima tömés is fájt. Rettegtem is mindig a kezelésektől. De szerencsére sikerült találnom egy jó maxek fogorvosi rendelőt úgy 6-8 éve, azóta odajárok és még az implantáció is teljesen fájdalommentes volt. Ott nem spórolnak az érzéstelenítővel (plusz jól adják be), és ha látják rajtad hogy kell még vagy te szólsz akkor adnak még. Meg a fogászati eszközökön is sok múlik.


Ha jó helyre mész még a sokak által rettenetesnek tartott gyökérkezelés sem fáj, vagy csak a legvégén egy kicsit. Volt már részem abban is párszor. Ott csak az van, hogy a legvégén, amikor már teljesen kifúrta és elkezdi kipiszkálni a gyökeret, akkor azt lehet, hogy valamennyire érzed egy kicsit (hasonlóan, mint amikor hideg érzékeny a fogad persze tompábban mert érzéstelenítő is van benne), de 1-2 perc alatt meg van és utána már megint semmi.

2019. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!