Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek ha rettenetesen...

Mit tehetek ha rettenetesen fáj a fogam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de még sose voltam fogorvosnál, csak anno gyerekkoromban. Sose volt semmi baj a fogaimmal, vagy legalábbis ezt hittem. Kb egy hete rettenetesen elkezdett fájni egy fogam és semmi nem használ. Már annyi gyógyszert bevettem, amit egyébként egy év alatt sem használnék el. Cataflam, quarelin, apranax, algopyrin, semmi nem használ, nem is enyhül. Na most nyilván el kéne menni fogorvoshoz, de nincsen rá pénzem. A neten olvastam hogy elméletileg van olyan fogászat, ami ingyen TB alapon ellát, de csak ott ahol a bejelentett lakóhelyem van. Én több mint száz kilométerre élek a bejelentett lakóhelyemtől ami ráadásul egy kis falu, itt csak tartózkodási helyem van bejelentve.

Kérlek segítsetek, már legszívesebben sikítanék.


2019. júl. 13. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Madzag rá, másik felét az ajtókilincsre, csapd be az ajtót és ha szerencséd van, akkor kijön.

Vagy harapófogó, de nem ajánlom, hiszen ezért van a szakember, hogy megoldja...

2019. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tartózkodási helyeden is elmehetsz, hiszen ott laksz! Nyilvánvalóan létezik TB alapú fogorvosi ellátás! Legközelebb hétfőn.
2019. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson magadnak kicsapatni az ajtóval, jézus!
2019. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tartózkodási helyed szerint illetékes fogorvos is ellát ebben az esetben TB alapon, tehát fizetned nem kell érte. Addig vegyél be fájdalomcsillapítót, ha annyira elviselhetetlen, akkor van fogászati ügyelet is, valószínűleg be van gyulladva, azért nem hat a gyógyszer. Ilyenkor az ügyeleten kitakarítják, hétfőn pedig az illetékes fogorvos meg betömi, vagy kihúzza.
2019. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 1-es, de ezért igazán kár volt koptatni a billentyűzetet.

2-es, hát azért annyira nem nyilvánvaló sajnos. Kb ahány oldalt olvastam a neten, mind mást írt. Azt meg tudod mondani, hogy hogy működik a TB-s? Most ahogy néztem, amit nekem ír, mint körzeti fogorvos, az egy magán fogorvosi rendelő. Ez nem úgy van, mint a sima orvosnál, hogy van külön állami meg magán hanem a magán ellát TB alapon, ha ott lakok?

2019. júl. 13. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudom, hogy kis falvak környékén hogy van, mert nagyvárosban külön rendelők vannak, de ha ott nem, akkor az az orvos szerződésben áll a TB-vel, és a saját rendelőjében állami térítéssel ellátja a nem fizetős betegeket. Linkeld be, mit találtál.
2019. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Most ahogy néztem, amit nekem ír, mint körzeti fogorvos, az egy magán fogorvosi rendelő."


Ez nálunk is így van. Az egész város fel van osztva utcák szerint egy-egy rendelőre. Ha bejelentett lakcím alapján oda tartozol, akkor ellátnak TB alapon. Van, ami ingyen van, pl. foghúzás, de van ami TB alapon is fizetős, pl. fogpótlás.


Ha van a városodban hétvégi ügyelet (ez nem feltétlen az, ahova területileg tartozol, hanem egy központi rendelő), akkor menj be oda még ma! Ne várj vele hétfőig, mert addig csak romlani fog a helyzet, aztán a gyógyulás is tovább tart!


Az ügyeletre nem kell bejelentkezni, csak odamész, jelentkezel a recepciósnál, aztán leülsz és kivárod a sorod.


Vidd magaddal a TB kártyát és a személyi okmányaidat, mert a gyógyszerfelíráshoz szükség lesz rájuk! (Ha gyulladás van, valószínű írnak fel antibiotikumot meg gyulladáscsökkentőt. Úgyhogy azért arra számíts, hogy kb. 5-6 ezer forintba az bele fog kerülni, ha az ellátásért nem is kell fizetned.)


Jobbulást!

- egy sorstárs, aki épp most jön az ügyeletről :D

2019. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!