Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fém fogszabályzó tényleg...

A fém fogszabályzó tényleg hatásosabb és gyorsabb munkát végez, mint a kevésbé látható fehér színű?

Figyelt kérdés

Mivel lassan 30 éves leszek, így inkább fehér színű, kevésbé feltűnő fogszabályzót szeretnék. A fogorvosom azt mondta, hogy a fémmel sokkal hamarabb lehet eredmény elérni (állítása szerint míg fémmel 1-1,5 év lenne, addig a kevésbé láthatóval 1,5-2 év) és sokkal precízebb is mivel erősebb. Szerinte jobban megéri a fém, hisz lehet, hogy amíg fent van jobban látszik, de hamarabb elérhető vele a szép mosoly és hamarabb lekerül.

Ez igaz? Tényleg hatékonyabb a fém?


2019. okt. 31. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan azt akarod mondani, hogy inkább hiszel egy gyakorin portyázó laikusnak, mint egy szakembernek? Nem vagy normális, ne haragudj meg... ha kétséged van, akkor másik szakembert kell megkérdezni, nem egy random embert, akinek legjobb eséllyel is csak annyi "tapasztalata" van, hogy egyszer volt fogszabályozója, de mivel egy komoly biomérnöki munkáról beszélünk, és egyénenként változó, hogy adott anomáliára milyen terápiát írnak elő, ezért az itteni vélemények nem relevánsak. Kicsit gondold már végig, hogy az egészségeddel játszol, amikor felteszel egy ilyen kérdés, ha itt valaki elfingja magát, hogy nála nem úgy volt, akkor fölülírod a szakorvos véleményét?
2019. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, mondhatjuk így is. :) Több fogorvos oldalát is felkerestem a témával kapcsolatban, vegyes véleményeket olvastam. Volt aki szerint nincs különbség hatékonyságot illetően hisz modern a technika, mások szintén azzal a fogorvossal értettek egyet kiről írtam, azaz hogy a fém hatékonyabb, precízebb és gyorsabb.

Két fogorvosnál is voltam, egyik azt mondta nincs különbség másik pedig amit leírtam. Tehát megoszlanak a vélemények fogorvos és fogorvos között is én pedig inkább hajlanék a minél feltünőbb fogszabályzóra ha lehet.

Nyilván a fogorvos véleményére adok első körben, de mivel megoszlanak, így kíváncsi lennék olyanok véleményére is, akik már viseltek fogszabályzót. Pontosabban arra, hogy nekik mit mondott a fogorvos a témát illetően.

2019. nov. 1. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem zafír van, és mivel 22 vagyok én sem akartam már fémet. Én direkt megkérdeztem erről az orvosom és azt mondta, hogy semmit nem változtat a hatékonyságán az anyag. A zafír pl keményebb is mint a fém, az ív pedig ugyan úgy fémből van, csak fehérre van festve így nem annyira látszik.


Én nagyon szeretem az enyémet, ajánlom neked nyugodt szívvel :) (de nem a porcelán mert az elszíneződik)

2019. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :) És az igaz, hogy ezzel tovább tart a kezelés vagy erről nem mondott semmit az orvosod?

Igazából annyira nem vészes a fogam, annyi hogy elől a jobb felső minimálisan kiáll, alul pedig a vele szemközti rá van félig csúszva a másikra. Ennek ellenére azt mondta, hogy ő esztétikussal nem vállalja. Ahogy láttam nála a rendelőben mindenki fém fogszabályzókkal a szájában várakozott, tehát elképzelhető, hogy azért mondta mert ezzel jobban szeret dolgozni vagy tényleg gyorsabb, viszont a honlapja szerint elérhető nála is a zafír. Mutogatta is hogy a zafírnak valamivel nagyobbak a tappancsai, de ez annyira nem győzött meg hiszen ettől még jóval látványosabb a fém.

2019. nov. 1. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok


Amikor azt írtam, hogy a hatékonyságán nem változtat akkor erre értettem, hogy a kezelési idő nem ettől függ.(legalábbis az én orvosom szerint)


Nem tudom miért nem kedveli annyira a te orvosod, lehet valóban jobb neki a fémmel dolgozni.


Én azért is kedvelem a zafírt mert nem sértette fel egyáltalán a szám, szóval akik itt írtak a felsértett szájról meg nyelvről szerencsére én nem tapasztaltam, nagyon kerekdedre vannak ezek a breketek megcsinálva, szerintem az a titka.


Egyébként a saján tapasztalatom tudom leírni: nekem elég problémásak a fogaim, felső 2 metsző fogam kiáll (a kettesek) alul pedig az egyik kettes kicsit be van fordulva a másik pedig bentebb van mint kéne, plusz mélyharapásom van és a középvonalam sem volt jó. Most van fenn kicsit több mint 1 hónapja és a középvonalam szinte teljesen egybe esik már, kb fél mm lehet az eltérés.

Vagyis én máris látok változást :)

2019. nov. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!