Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés utàn fàj a harapàs?

Fogtömés utàn fàj a harapàs?

Figyelt kérdés
Múlthét szerdàn betömték az egyik alsó örlő fogamat. Semmi panaszom nem volt,csak volt egy lyuk rajta(gyulladas se volt). Betömték és azóta nem bírok azon az oldalon enni,mert belenyilal. Tömést nem érzem magasnak,sőt lehet túl alacsony??? Jàrt màr így valaki? Koszi,ha valaszoltok .

2019. nov. 4. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig akkor szokott ez lenni, ha magas. Menj vissza, hogy nézzék meg. Egy papírszerűségre kell ráharapni, ami elszínezi a tömést ott, ahol magas, amit eltávolítanak.
2019. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hàromszor is ràharaptam .. Szóval félek,hogy nem emiatt van.
2019. nov. 4. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj vissza és meséld el az egeszet az orvosnak, aki kezelte a fogat. Nekem is az a tippem, hogy egyszerüen magas a tömés, akkor van ez. Lecsekkolja majd, és lecsiszol belöle ha kell, vagy a szembenlévö tömésböl - ha van.


Másik lehetöség, hogy bár nem érezted, de mégis gyulladt volt a pulpa, ami egy szuvasodásnál elég könnyen megesik. Ilyenkor tömés után több hónap míg meggyógyul a fog. Ez nálam konkrétan megtörtént. Egy tömés után a fogorvos agyára mentem, hogy evésnél ígyfáj úgyfáj, gyökérkezelje, de nem csinált semmit. És igaza lett, lassan meggyógyult. Ha véletlenül rossz irányba megy a dolog, nem meggyógyul hanem elhal - nna az egyértelmü lesz. Azt megérzed.

2019. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!