Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésről? (Több Lent)

Gyökérkezelésről? (Több Lent)

Figyelt kérdés

2019. nov. 7. 14:13
 1/5 A kérdező kommentje:

hosszú az egész de elmesélem.

16 éves vagyok és még három évvel ezelőtt beletört egy nyalóka és egy nagy lyuk volt ott. Az Iskolafogásznál kifúrta és betömte de később elkezdett fájni és ezután kifúrta és iszonyatosan fájt,aztán valamiféle gyógytömést tett bele, emiatt nem mertem járni (nemtudom miért valamiféle fóbia alakult ki bennem) most augusztusban begyulladt és erős fájdalmaim voltak körülbelül 3 napon keresztül (hétvégén nincs fogorvos) Hétfőn elmentem reggel ugyanahoz a fogorvoshoz. Érzéstelenítés nélkül kezdett bele a gyökérkezelésbe (Majdnem beszartam), No és minden héten kell járnom a mai napokig a legnagyobb baj ezzel hogy ezt a procedúrát (Ez a csavart tűvel kitakarítja a cuccot- Ezt ő mondta) érzéstelenítés nélkül csinálta.

És most itt lenne pár kérdésem mert nem találok rá választ.


-Miért tart ennyi ideig a gyökérkezelés? (Ahogy mondtam augusztus óta járok minden héten.)

-A gyökértömés fájdalmas procedúra?

-A fogorvosommal van a baj?

(és utólag nem azért nem kértem érzéstelenítést mert nem mertem meg ilyesmi hanem egyszerűen 10 másodpercig tart a fájdalom és ezt nem tartottam fontosnak)

2019. nov. 7. 14:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont azt tudom hogy pont az a lényege a gyökérzkezelésnek hogy kiölik az idegeket (Körülbelül múlthéten nem éreztem semmit, de viszont ma megint fájt ahogy csinálta)
2019. nov. 7. 14:24
 3/5 A kérdező kommentje:
A másik meg előre is elnézést kérek az összeszedetlenségemért csak nagyon siettem.
2019. nov. 7. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Én max 3-szor mentem gyökérkezelés miatt tisztításra, harmadszorra már betömte. Ha augusztus óta jársz és még mindig fáj, akkor a gyulladás nem ment le, talán jobb lenne kihúzni azt a fogat.
2019. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt értem.

Valószínűleg az 1-ik része már kitisztult, de megpróbálok járni hátha sikerül.

2019. nov. 7. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!