Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyógytömés 1 hónapig?

Gyógytömés 1 hónapig?

Figyelt kérdés
A fogorvos tegnap gyökérkezelte a fogam és tett bele gyógytömést ami 1 hónapig lesz benne. Ez nem túl hosszú idő? kicsit félek, mert szeretném ha megmaradna ez a fogam :c
2019. nov. 15. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha 1 hónapig van benne. Az egyetlen hátránya az ideiglenes tömésnek, hogy nagyon kopik, morzsálódik!


Nekem azt hiszem 3 hétig volt ideiglenes, bár közben egyszer cserélve lett, és folyamatosan ilyen apró pici 1 milliméteres kis darabkákat köpködtem ki, mert morzsálódott egész nap. :D Pedig azon az oldalon nem is rágtam direkt azért, hogy kíméljem!

2019. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem MÉG nem morzsálódik, de én is vigyázok rá, ott direkt nem rágok. Remélem nem lesz semmi baj, nem akarok húzást :s
2019. nov. 15. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt feltételezed, hogy az orvosod direkt tönkre akarja tenni a fogadat?

Ha egy fognál felmerül, hogy húzni kell, az már olyan rossz állapotban van, hogy kicsit érdekes felfogás ez az utólagos aggodalom, előtte kellett volna ezen gondolkodni. A gyökérkezelés mindig az utolsó esélye egy fognak, ami sajnos lehet sikertelen, de nem azért, mert egy hónapig gyógytömés van benne sőt, általában eddig szokták benn hagyni. A sikertelenség a következőkből fakad:

-túl nagy már a gyulladás, esetleg a csontra is ráterjedt, amit sajnos nem lehet már azon a hajszálvékony csatornácskán keresztül menedzselni

- a fog egyéni anatómiája miatt nem jöhet létre korrekt gyökérkezelés, mert nem hozzáférhető az összes csatorna (tipikusan hátsó őrlő fogak)

- a beteg immunrendszere nem tud megküzdeni a gyulladással

- a beteg nem megy vissza a folytatásra

- rosszul végzett gyökérkezelés


Mint látod, számos egyéb oka lehet annak, ha egy kezelés sikertelen lesz, amiből csak az egyik, ha az orvos ront el valamit, de nem gondolnám, hogy bárki próbálkozna vele, ha nem tudná kivitelezni. Az orvos is azzal jár jobban, ha sikerül megmenteni a fogat, így ő a legjobb tudása szerint bizonyosan meg fog tenni mindent, ami megtehető. Ha nem sikerül, az bizonyosan nem azért lesz, mert a gyógytömés 1 hónapig bent volt.

2019. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hidd el utolsó, ha tudtam volna, hogy beteg a fog, elmentem volna. Tömés alatt szuvasodott, amiből nem éreztem/láttam semmit, csak egyik nap a semmiből jövő hatalmas fájdalmat és arcdagadást. Ráadásul 8 hónapos tömés volt, így kontrollon sem voltam közben.


Viszont a válaszodat köszönöm, remélem, hogy az enyém megmarad.

2019. nov. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!