Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez a fehér, szőrszerű...

Mi lehet ez a fehér, szőrszerű elváltozás a nyelvemen? (Kép)

Figyelt kérdés

Hétfőn mindenképp első dolgom lesz orvoshoz menni, viszont nem hagy nyugodni a dolog.


[link]


Egy-két napja éreztem, mintha mindig szőrszál lenne a számban, amikor azt kerestem tükör előtt, akkor tűnt fel a fehér elváltozás, előtte pedig pár nappal száraznak éreztem a számat/torkomat azon a részen, ahol kialakult, de akkor ezek még biztos nem voltak ott.


Ennél nagyobb kiterjedésű volt a folt, de mivel hirtelen nem tudtam mit kezdjek vele és megijedtem, ezért a fogammal sikerült kifele “letolnom” egy részét. Lehet nem volt a legjobb ötlet, de kutakodtam neten, ahol többnyire szájpenészt/gombát, illetve (természetesen...) szájrákot tudtam “diagnosztizálni”.


Kb 2 hete hagytam abba egy 10 napos, állítólag nem túl durva antibiotikum szedését. (+fogamzásgátlót szedek)

Azért jöttem ide is ötletekért, mert a neten talált képek ugyan hasonlítanak az én nyelvemre, ez közelről olyan, mintha szőrös lenne, vagy az ízlelőbimbóim vedlenének, ha ennek így van bármi értelme.


A segítséget, tippeket előre is köszönöm!


21N



2019. nov. 16. 23:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ui.: nem dohányzom
2019. nov. 16. 23:06
 2/15 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum miatt valószínűleg gombás fertőzés, mintha a torkod két oldala is vérbő lenne.

Amúgy van olyan antibiotikum, aminek mellékhatása lehet a szőrös nyelv, bár az elvileg fekete.

2019. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Mindenképpen orvosi vizsgálatot igényel, első ránézésre leukoplakiát mondanék.
2019. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Igazából azért nem “nyugodtam bele” a gombába, mert ami képet találtam róla, az elég távoli és bár hasonlít, nem tűnik szőrösnek, ellenben az enyémmel. Ez a része aggaszt kicsit, amúgy nem fáj és a nyelvem se esett le még miatta, szóval hétfőig valószínűleg túlélem, csak egy kis megerősítést szerettem volna, hogy nem haldoklom.:)


Amúgy nem tűnnek igazi szőrnek és úgy olvastam, hogy a másik fajta, “igazi” szőrt nem lehet csak úgy leszedni (meg az többnyire fekete, ahogy láttam).

2019. nov. 16. 23:51
 5/15 b1812567 ***** válasza:
100%

Mindenképp menj dokihoz, hogy megnézze.


De laikusként én az antibiotikumra tippelnék, hogy az okozta. Főleg, mert ahogy írod, már javult a helyzet, leválik ha piszkálod.


Érdemes lenne megnézni, szerepel-e gyógyszer a tájékoztatóján a mellékhatások közt ez a tünet. (Ha nem, akkor jelezni a gyártó/forgalmazó felé, szokott lenni elérhetőség a papíron.)

2019. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az orvos biztos, hétfőn reggel nyolckor ott fogok toporogni az ajtajában. Azóta amúgy még ritkásabb a folt, fogkefe puha sörtéjével próbálkoztam, de az akkor helyben nem sokat segített (lehet fellazult és utána azért lett kisebb a folt?). Olvastam, hogy érdemes natúr joghurtot enni, úgyhogy addig is marad az, ártani csak nem árt.


Köszönöm a válaszokat!:)

2019. nov. 17. 13:32
 7/15 A kérdező kommentje:
A gyógyszerrel kapcsolatban pedig majd visszakeresem, hogy pontosan mi volt, attól hátha okosabb leszek+ők is tudni fognak róla.
2019. nov. 17. 13:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2019. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szájpenész, valószínűleg az antibiotikumtól. Glicerines borax ecsetelőt kaptam rá, de elvileg az immunrendszerem egy idő után magától is legyőzte volna. Amúgy tegnapra már jelentősen kevésbé volt látványos a folt, mint a képen.
2019. nov. 19. 06:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy semmi komoly.:) Jobbulást!
2019. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!