Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon kicserepesedett a...

Nagyon kicserepesedett a szám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete arra lettem figyelmes, hogy nagyon száraz a szám. Azóta egy kis részéről lejött a hámréteg. Amikor gyógyúlna, akkor annyira száraz, hogy lejön. Kókuszolajjal és vazelinnel kezdtem el kenni. Szerintetek mi tudná helyrehozni az ajkaimat? Ti is szoktatok így járni? Sok időbe telik még meggyógyul?
2019. nov. 23. 12:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ui.: Ilyen fehér cuccot látok számon miután megeszek pl. egy tányér levest vagy sokat iszok...Fogmosás után is látom. És néha lejön. De, amikor nem jön le borzasztóan kiszárad és nagyon fáj a szám. Szerintetek mi lehet az oka? Vagy a kókuszolajnak/vazelinnek is lehet ilyen hatása? Házi módszereket tudtok rá ajánlani?
2019. nov. 23. 12:44
 2/12 anonim ***** válasza:
A vazelin is jó, de a legjobb a stiftes Lobello és hasoblók.
2019. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem vegyél valami bio ajakbalzsamot (DM-be például nagyon sok van, de ne a labello-t válaszd, a márkája alverde, de csomagolásán is látod, hogy melyik bio), és sokat igyál. Az utóbbi nagyon fontos! És ha lehet, nagyrészt csak vizet. Akár napi 3-4 litert, az még a bőrödnek is jót tesz. Az ajakbalzsammal vigyázni, nem érdemes egy nap többször felkenni a szádra, max 3-szor. A vazelint és a kókuszolajat szerintem kicsit fejezd be, és figyeld meg, hogy rosszaboddik-e a helyzet vagy sem. Ha nem, akkor végképp ne használd, mert semmi értelme. Hallottam még olyan házi receptről is, hogy mézet és cirom (vagy lime) levet felmelegítenek és azt masszírozzák az ajkakra. Még nem próbáltam, lehet beválik, lehet nem, egy próbát megér. Egyelőre ennyit tudtam segíteni, remélem hasznos lesz! :)
2019. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszertárban vettem spéci ajakbalzsamot, erre a célra! Azóta a labello és társai elbújhatnak jó messzire...
2019. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Mi a neve az ajakbalzsamnak?🤗
2019. nov. 23. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Én simán vajjal szoktam bekenni. Nekem kimondottan tiltja a fogorvosom az ilyen labellokat.. az nekem szárítja és vérzik tőle a szám. A másik ami jó a patikai zsirozokrem.
2019. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én se bírom a labello féle cuccokat....Egyszerűen. Véresre száritja a számat
2019. nov. 23. 13:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a durván cserepes számra Carmex és Neutrogena ajakápolót használok, mindkettő 1000ft körül van a dm-ben. A párszáz forintos labello és hasonló márkák szárítanak és kb kényszerítik az embert, hogy állandóan kenje velük a száját, mert különben száraz és repedezett. Mióta ezt a két márkát használom, elég naponta 2-3 alkalommal (télen, süvítő szeles időben esetleg többször) bekennem a szám és nem cserepesedik ki.
2019. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még #8 vagyok, azt elfelejtettem, hogy a Carmexben mentol és kámfor van, kicsit hűsítő/bizsergető érzés, nekem kifejezetten kellemes, de tudom, hogy sokan nem szeretik. Ha nyílt sebek vannak a szádon, akkor emiatt nem ajánlom, még nem próbáltam, de biztos csípne, égetne a mentol, ha a sebekbe kerül. A Neutrogenának nincs ilyen hatása, nekem személy szerint nem volt problémám vele, mikor sebes ajkakra kentem.
2019. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 4-es vagyok:


Uriage a márkája, vmi francia cucc, magyar szót nem is találok rajta, gondolom a csomagolásán volt, amit kidobtam. Színtelen, szagtalan, íztelen, de nekem bevált!


Mellette tényleg igyál sok folyadékot!

2019. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!