Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfoggal más is járt...

Bölcsességfoggal más is járt már így?

Figyelt kérdés

Bal felső bölcsességfogam ujjal kocogtatásra mindig, erősebb rágásra néha fáj, illetve állandóan fáj valamennyire, de néha a fájdalom meg magától elmúlik. Kissé kifelé áll a fogsoromból.


Bővebben:


Az elmúlt 1 évben előfordult, hogy néha fájt pár napra, általában frontoknál, de el is múlt, és nem volt zavaró. Mindig is tompa fájdalom volt, sosem éles vagy kibírhatatlan. Most viszont egy hete egyszer csak, semmit nem csinálva (nem ettem éppen, nem is volt közvetlenül előtte sem semmi) elkezdett spontán fájni a szokásos tompa módra. Azonban azóta sem múlt el. Pontosabban néha pár órára elmúlik, máskor visszajön. A fájdalom akkor különböző intenzitású, naponta 1-2 alkalommal a fülkagylóm "felső" részébe érzem kisugározni a fájdalmat, de ez továbbra is tompa, nem éles, nem lüktető fájdalom. Úgy veszem észre, hogy az esti órákban, illetve ébredés után szokott a legrosszabb lenni. Maga a fájdalom továbbra is tompa, nem éles vagy lüktető. Összességében elvagyok vele, amikor kezdi súrolni az ingerküszöbömet, beveszek egy Algopyrint, amivel akár szinte 24 órára, de fél napra biztosan teljesen elmúlik a fájdalom.

[Sajnos 2 éve húzták ki a másik felső bölcsességfogamat, ami lyukas volt (ott viszont erős, éles fájdalom volt), betömték, 1 hónapig szenevdtem, nem múlt el, és kihúzták, de utána 1 évig gyulladt állkapcsom, stb. volt, így még nem merészkedtem elmenni fogorvoshoz, mert most nem tudok jelenleg elmenni, 1 hét múlva tudok csak, akkor mindenképp elmegyek, de érdekelne, hogy másnak volt-e hasonló, és ha igen, mi lett vele.]



2019. nov. 23. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a bölcsességfog kivétel után jártam úgy, hogy hónapokig fájt a helye, még bent van egy, az is fáj, nyom, mert nem tud kinőni. Szóval más is járt már így, sajnos :(
2019. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!