Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hét múlva megyek fogorvoshoz...

2 hét múlva megyek fogorvoshoz, az már késő lesz? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja a bal alsó bölcsességfogam "helyén" (ugyanis még nem nőtt ki) megjelent egy piros dudor, nagyon fájt. 2 nap múlva "kidurrant" és sós lé jött belőle (bocsánat a megfogalmazásért). Ezután nem tapasztaltam semmi rendelleneset, nem fájt, a dudor is eltűnt.

Kb. 1 hete érzem, hogy az íny alatt ott van a bölcsességfog, de nem tört még át. Azon a területen szürkés színű az íny, és ha megnyomom a nyelvemmel, nagyon kellemetlen szagú, és néha ugyanolyan sós ízű. Nem fáj, de a szag nagyon zavar és aggaszt. A másik oldalon ki kellett húzni a bölcsességfogamat, csak félig tudott kinőni, mert ferdén nőtt és nekiütközött a 7es fognak. Lehet, hogy ez sem tud kinőni, és begyulladt emiatt az íny, gennyes?

Kértem időpontot a fogorvoshoz, egyébként is esedékes volt a vizsgálat. December 9-én megyek, addig lehet nagyobb baj? Érdemes lenne hamarabb menni? Körzeti orvos ellátna, ha nem időpontra mennék ezzel a panasszal?



2019. nov. 23. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amit érzel a sós íz, az savós gennyes. A fog nem tud áttörni, a doki egy pici vágást ejt az ínyen, és szépen lekezeli, fertőtleníti. Menj orvoshoz minél előbb,ez sűrgős eset. Addig is szopogass fertőtlenitős tablettát, használj fertőtlenitős vagy gyógynövényes szájvízet.
2019. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos nem történt semmi.. Készült panorámaröntgen, az alapján annyit mondott az orvos, hogy meg kell várni, kinő e a fog. De mégis meddig várjak? Öblögetőt ajánlott az orvos a kellemetlen szag ellen, de engem akkor is aggaszt a dolog, mégiscsak bomlik ott valami, az ínyem?

Nem én vagyok szakértő, de a röntgenen úgy látszik, hogy a bölcsességfog nekiütközik az előtte lévő fognak, a másik oldalon is így történt és azt ki kellett húzni. Az is gyanús, hogy már régóta (kb. 2 hónap) ki tudom tapintani a fogat az íny alatt, de még mindig nem tört át!

Érdemes lenne megmutatni másik orvosnak, akár szájsebésznek a röntgenfelvételt?

2019. dec. 9. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!