Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lágy szájpadlás műtét ingyenes...

Lágy szájpadlás műtét ingyenes és szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy évvel ezelőtt volt egy garatmandula műtétem és akkor még a gyógyulásnak hittem, viszont ma felötlött bennem, hogy a szájpadlásom hátsó része, (a lágy szájpadlás, a nyelvcsappal együtt) a műtét következében "meglágyult", megereszkedett. Ez rengeteg kellemetlenséget okoz, mert hozzáér a nyelvemhez, ami miatt irritálódik, fáj, illetve nehezebben nyelek, mint korábban (olyan érzés, mint mikor a slejm a torkodra van tapadva és fel tudod köszörülni, csak ezt nyilván nem).

Azért csak most jutott ez eszembe, mert sokat vagyok klímás helységben, és azt hittem az szárította ki a torkomat és lett ez a következménye, illetve dohányoztam, és azthittem attól gyulladt be a kiskrapek. Sokszor persze visszahúzódik valamennyire, de ma reggel a tükörben vizsgálva leesett, hogy végülis minden körülmények között az utóbbi időben így kelek fel, és meg napközben sem húzódik úgy vissza, mint régen, tehát nem idült gyulladásról lehet szó.


Van erre valami gyógymód, vagy csak műtét? Illetve a lézeres műtét, ami nem is örökérvényű es 270ezer a reklam szerint, az hatásosabb, vagy van más műtét ami jó és tovább tart mint 1 év?


Illetve azt olvastam, hogy a lágy szájpadlás műtétet állambácsi fejlődési rendellenesség és műtéti hiba során is támogatja.

Ha van tapasztalat, kérlek írjatok meg!

Köszi szépen élőre is!:)


23/F



2019. dec. 9. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez kifejezetten olyan téma, amit egy szájsebésszel kéne megbeszélni. Leginkább arc-állcsont szájsebésszel. Egyéni kivizsgálás nélkül, GYK-n találomra irkafirkálni, olyan mint sötétben tapogatózni. Sokkal egyszerűbb egy szakembernek megmutatni. Neki jóval több tapasztalata van, mint itt az összes válaszolónak együttvéve.

Csak egy valamit mondhatok biztosra: a klíma még hagyján' de amíg dohányzol, sok jóra ne számíts. A cigi előbb vágja haza a szájüregedet (íny, nyálkahártya, fogak...), minthogy tüdőrák alakuljon ki.

2019. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az aggódást, nyilván nem random emberek tabnnácsára fogok elmenni a sarokra a józsihoz, hogy vágja ki :D vagy valami. Csak jó több helyről tájékozódni, csicska állami orvosok sosem akarnak segíteni az embernek, a magánorvosok, meg minden áron "segíteni" akarnak, hiszen így jutnak pénzhez. Illetve, hogy ki-mit próbált már tenni ez ügyben, az is egy külön témakör és az is, hogy van-e házi/természetes gyógymód (amiket reklámoznak, de én az ilyen sok pénzt kidonok az ablakon szájsprék orrtágítók stb nem hiszek), esetleg magától elmúlik a mandula műtét után, csak több mint 1 év alatt.


Ezen kívül teljesen igazad van, és fel fogok keresni több orvost is, csak az őszinte tapasztalatoknak többet lehet hinni, mint manapság a "szakembereknek".


Köszönöm az időd és válaszod azért.

2019. dec. 10. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!