Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fogmosás?

Rossz fogmosás?

Figyelt kérdés
Voltam a fogorvosnál betömetni alul a hátsó rágófogam.Be is tömte a nyáron , pár honap utan elkezdett hidegre érzékeny lenni,annyira hogy alig bírtam már hideget inni.Azt olvastam hogy gyökérkezelni kellene.Visszamentem hozzá h ilyenkor mégis mi a helyzet.Ö azt mondta semmi problema nincs a fogammal csak rosszul mosok fogat..nagyon dörzsölgetve.. hát mondom való igaz .. erre azt mondta betömi az inyemnél oldalt mert elvileg ott érzékeny a hidegre.Be is tömte ,tök jó volt már nem is fájt.Most viszont elkezdett fájni nem hidegre ,hanem ha összecsukom a szám azaz nyomásra érzékeny..Nem merek már visszamenni hozzá mert ugyis azt mondja semmi gond vele,ja meg persze idopontot kerni ami januárba lenne leghamarabb.Kibírja a fogam addig vagy ettöl rosszabb lesz ? Jönnek az ünnepek csudi jo lesz igy .Akinek volt ilyen az irjon már valami tippet.

2019. dec. 14. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, hogy ugyanígy erzékeny volt a hidegre, a fogorvos azt mondta "elsikáltam a fognyakam", de nem tömte be, csak lelakkozta valami cuccal. Ez kb fél éve volt, azóta jóval óvatosabban sikálok, és el is múlt, nagyon ritkán érzem csak. Nem tudnál másik dokihoz menni? Ez nem tűnik valami nagyon gondos, lelkiismeretes orvosnak...


Amúgy ha betömte és úgy is fáj, az semmi jót nem jelent... minél hamarabb menj el.

2019. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem ügyeletre menj
2019. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát mivel jön a karacsony,igy nem igazán engedhetem meg magamnak hogy magánhoz mennyek.Hétfön kérek hozzá idöpontot aztán majd elválik mikorra kapom meg..
2019. dec. 14. 18:15
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és csak akkor fáj mikor összecsukom a szám,olvastam hogy fogbélelhaláskor a fog elszürkül .Nekem nincs elszürkülve se .
2019. dec. 14. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Rágófognál - különösen, ha tömött - a pulpa elhalásával járó elszürkülés nem mindig jelentkezik, vagy nehezebb észrevenni (rossz a rálátás).

A ráharapásra jelentkező fájdalom, jelentheti azt is, hogy magas lett a tömés - ha legutóbb csak oldalról tömte, akkor is előfordulhat, hogy egy tizedminiméternyi ment a rágófelszínre is. De akár az is lehet, hogy a fogad szép csendben elhalt. Ennek lehet az oka, hogy korábban nagyon szuvas volt, közel volt a pulpa a kifúrt üreg aljához, vagy pedig az erős dörzsölés okozta irritációt nem bírta tovább a pulpa.

Egyébként a fogorvosod teljesen korrekt módon járt el. Ugyanis, ha a mély tömés alatt hal el a pulpa, az 1-2 héten belül kiderül (jelentős hideg és meleg érzékenységgel jár), tehát hónapokkal a tömés után felesleges lett volna találomra kifúrni a gyökérig, hogy aztán kiderüljön nincs is vele baj. A fognyaki tömés sokkal minimál invazívabb megoldás (kisebb mértékű beavatkozás), és ha mégis gyökérkezelni kell, akkor a tünetek alapján később úgyis kiderülne. Persze lehetett volna egy röntgent csinálni, csak hogy kezdeti stádiumban a pulpa gyulladásának nincs jele a röntgenen - sőt ilyen esetben vissza is fordítható (ez lett volna a cél a fognyaki töméssel). Egyébként a lakkozás is hasonló módszer, csak a tömés sokkal tartósabb megoldás.

Most, hogy ráharapásra érzékeny, ez már egy sokkal konkrétabb tünet. Ha a túl magas tömést kizárhatjuk az okokból, akkor tényleg már csak a gyökérkezelés maradt. A röntgenen is kell látszódnia, illetve a hidegpróbából is egyértelműen ki fog derülni. Utóbbiból a fog vitalitására lehet következtetni: az egészséges érzi a hideget, ami rögtön elmúlik, a gyulladt fáj a hidegre és lassan múlik el, az elhalt pedig egyáltalán nem érzi a hideget.

Én azt mondanám, még hétfőn kérj egy időpontot minél korábbra, nehogy karácsonykor lobbanjon be a dolog és ügyeletre kelljen menned.

2019. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!