Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek "gáz", ha 19...

Krómgyűrű kérdése:

Szerintetek "gáz", ha 19 évesen 8 tömött fogam van? Engem nagyon elkeserít.

Figyelt kérdés

Rendszeresen mosom a fogaimat, igaz, fogselyem és szájvíz nélkül, egyszerű fogkrémmel és fogkefével.

Gyerekkoromban úgy emlékszem hanyagoltam a fogmosást, akkor is kaptam a legtöbb tömésem.

De hallottam olyat is, hogy ez genetikán is múlik.


Sőt 2 hónap múlva kaptam egy újabb időpontot ugyanúgy tömésre...


Másnak is volt ennyi tömött foga 19-20 évesen?

Egy-két barátomnak, akik pár évvel fiatalabbak, mint én, nekik 1-2 tömött foguk van és 100x több szénsavas italt és édességet esznek, mint én.



2019. nov. 25. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos genetika. Persze aki sosem mos fogat, annak kirohad, de alapból vannak emberek, akiknek romlékonyabb a foga.
2019. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez sokban függ a genetikától. Gyerekkoromban én is elhanyagoltam,de "csak" egy fogamat kellett betömetnem. Szerintem nem gáz,ha meg van csinálva. Mosdd nagyon gyakran,akár minden étkezés után,hogy a többi egészséges maradjon.
2019. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Az lenne az, ha nem törődnél vele (sem az ápolással, sem a fogászattal)
2019. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem kell keseregni, nekem 16 évesen már volt koronázott fogam.
2019. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én pozitívumként értékelem azt, hogy rendben tartod a fogaid, felkeresed a fogorvosodat és próbálod menteni amit lehet. Hihetetlen, hogy sokan csak akkor mennek fogorvoshoz, amikor már késő. Elborzaszt a sok fiatal, középkorú, hiányos fogsorral, ami legtöbbször a helytelen fogmosási technika eredménye. Persze lehet genetikára meg egyebekre fogni ezt, de a fogorvos szívesen segít elsajátítani a helyes módot.
2019. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz.

Nekem ha jól emlékszem volt 2-3 tömött és 1 húzott fogam.

Azóta lett tömve meg húzva is (gyökér kezelt fog megadta magát sajnos).

Most 24 évesen hiányzik 2 fogam illetve van tömve sajnos 6.

Húgom most 22 éves 0 tömött foga van.

2019. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben napi kétszer mostam fogat, mára mégis már 4 tömött fogam van. Pedig nem eszek sok cukrosat, sajnos ilyen vagyok :(


18/L

2019. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok pozitív és gyors válaszokat! :)

Ahogy látom, nem csak én vagyok így.

2019. nov. 25. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:
23 évesen 8 tomott es 2 hianyzik.Szval nem annyira rossz.Anyámnak ennyi idősen csak 6 foga volt már
2022. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!