Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régen mit csináltak azzal,...

Régen mit csináltak azzal, akinek nem fért ki a bölcsességfoga?

Figyelt kérdés

Felül 3 éve nő, csake gy pukli van az ínyen, meg összetolta a fogsoromat... N és ha nagyon fáj. Most jelenleg hányingerem van tőle, mimtha valamit dugnának le a szádon, de nem fér be és öklendezel. De alul is ugyanez, de ott szerintem normális helyzetben nő, csak a fogsort tolja... A másik kettő meg már lyukasan nőtt ku, akárhogx állítjátok, hogy nem létezik ilyen, DE. Egyszer nem bírtam a számat sem kinyitni 3 napig, meg fájt is, de elmúlt. Múlt héten is nagyon fájt, most öklendezem tőle...


Régen mit csináltak ilyennel? Merthogy régen aem volt fogorvos, nem foglalkoztak ezzel, akkor ilyenkor mi volt???


2019. dec. 18. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudtak vele semmi érdemit csinálni, egyszerűen szenvedett az illető. Esetleg elküldték paphoz, ördögűzőhöz stb. Fájdalomcsillapítószereket ismertek már, ezek lokális alkalmazása valamennyit segíthetett, de nem annyit, amire a mai szerek képesek.
2019. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok előrébb, anyámék nem engednek orvoshoz, januárban lejár a TB-m.
2019. dec. 18. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem engednek? Hány éves vagy?


Amúgy vehetsz vény nélkül is a patikában Novodryl Dolo-t, az egy elég erős fájdalomcsillapító, pár hónapja szüntették meg a vénykötelességét. Ha legalább a háziorvoshoz elengednek, vagy telefonon fel tudod hívni, akkor talán ő is felírhat valamit a panaszok enyhítésére. (Telefonon úgy lehet, hogy elektronikus receptet ír fel, és a patikában simán a taj-kártyáddal ki tudod váltani, vagy talán a személyiddel. Nem tudom, szabályos-e, de hallottam olyan orvosról, aki ír így fel receptet.)

2019. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azonnal el kell menned kiszedetni, nagyon beteg leszel tőle. Én is nagyon beteg voltam tőle, csak nekem ki sem nőtt. Ki kellett metszeni az ínyemből.
2019. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régen is volt fogorvos csak akkor a legtöbb esetben húzással oldottak meg minden fogászati problémákat. Azt írtad anya nem enged, szóval fiatal lehetsz. Viszont a bölcsesség fog én úgy tudom kb 30-es korban kezd kijönni, így nem biztos az a gond, bár lehet vannak kivételek. Nekem is és az összes ismerősömnek is kb 30 körül jött ki. Ha fáj, akkor el kell menni dokihoz és kb 10 perc alatt kiszedi. Nekem is ez volt. Ha nincs TB-d akkor marad a magán orvos, vagy menj el a lakhelyed szerint illetékes szociális osztályra és igényelhetsz TB támogatást.
2020. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!