Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen üdítőket lenne szabad...

Milyen üdítőket lenne szabad innom?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok sok éven át ittam kólát és 5 rossz fogam vagyis márcsak 4 mert ebből 1 november 7.-én kilett húzva és arra a döntésre jutottam hogy leállok a kólázással végleg mert 15-20év múlva 1 fogam se marad ha íg folytatom azóta 1 pohár kólát nem ittam még a mái napig se se semmillyen szénsavas üdítőt áttértem az ilyen Hey hoo márkájú üdítőkre amiben nincs szénsav tudom valamilyen szintent ezek is károsak de mekkora mértékkel csökkentem a szuvasodás esélyét ezzel?
2019. dec. 25. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon muszáj üdítőt inni, akkor ott vannak ezek a Spar 1,5 és 2 literes saját márkás 100 Ft alatti áron kaphatók, amikben se cukor, se foszforsav. A kólafélékben inkább a foszforsav okoz gondot, mert a többlet foszfor a csontokból is elvonja a kalciumot, így hozzájárulhat a csontritkuláshoz.
2019. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy az agy kizárólag cukorból tud energiát nyerni a működése fenntartásához. A szervezetbe vitelének két módja van. Az orális és az intravénás (fiziológiás oldat formájában). Szerintem az új Jana Vitamin Happy és Immuno üdítők nagyon finomak, és nincsenek túlcukrozva. Az édesítőszeres üdítők számomra ihatatlanok az ízük miatt. Akkor már inkább iszom csapvizet.
2019. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

legjobb lenne ha vizet innál, de ha az nem megy, akkor próbálj meg átállni az ízesített szénsavmentes ásványvízre

elsőre lehet íztelennek fog tűnni a sok cukros üdítő után, de igazából csak szokás kérdése és annyi féle van

arra figyelj, hogy ne legyen benne túl sok cukor és mesterséges ízesítő se

2019. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem a szénsav rontja a fogat, hanem egyrészt a cukor, másrészt a savas kémhatás (a szénsav nagyon gyenge sav, nem ő a ludas ebben, de hadd ne menjek bele a kémiába...).


Ha a legjobbat akarod, akkor vizet igyál! Illetve a fogorvosodat kérdezd meg, hogy mit tehetnél, ha a fogaid romlását meg szeretnéd állítani! Nem ciki felnőttként akár fogmosásról beszélni, mivel a legtöbb ember egyébként is rosszul mos fogat...

2019. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A number1 mindenképpen a víz, annál jobb nincs. Lehet ízesíteni egy kis citromlével vagy gyümölcsökkel. A tiszta gyümölcslevek is nagyon savasak, egy-egy pohár oké, de egész nap pl. narancslevet inni, olyan mintha kóláznál.

A Jana szerintem is jó, de nem feltétlenül a vitaminost ajánlanám egész napra. Inkább az energiaszegény 1,5l-es Janákat, amikben mindössze 2g cukor van.

Még jobb megoldás szerintem, ha a petpalackok helyett csapvizet iszol elmosható palackokból. Az ilyen sima vizet is lehet ízesíteni, ahogy fent írtam, vagy vannak hozzáadott cukormentes pezsgőtabletták, akár teljesen természetes anyagokból (gyümölcscukrot azért tartalmaznak).

A savas hatásnak kitett fogakon sokat segítenek a zománcerősítő fogkrémek - persze a lemart részt nem építik vissza, csak állagmegóvásra jók és az érzékenységet is csökkentik. Ilyenek pl.: oralb gum&enamel repair, lila elmex, pronamel, de jó még az elmextől az anticaries-professional is, ami a cukorsavat semlegesíti. Fogkefének meg a legjobb, ha minél puhább sörtéjű.

2019. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
víz, facsart levek, tea miért nem jó?
2019. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!