Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Apukámnak, ki hullott az...

Apukámnak, ki hullott az összes foga. Tudnátok segíteni, milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés

Apukámnak, ki hullott az összes foga. Szeretném megcsinaltatni neki, de ahol érdeklődtem, azt mondtak hogy csak ki vehető fogsort tudnak adni, mivel ki hullott az egész.

Meg az implantátumot mondták még, de azt mondták hogy 150 ezer forint/darab

Valaki tudna segíteni?



2020. jan. 3. 10:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezt a fogorvossal kell megbeszélni, a konkrétumokat ő látja, de egy ilyen mértékű foínysorvadás szinte kizárja, hogy normálisan meg lehessen csinálni az implantot, és mivel kihullottak a fogak, a csont sem egészséges az íny slatt
2020. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen speckó csontbeültetés, de valami borzasztó pénzbe kerül. De nem tudok bővebb infót.
2020. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#10

Ihde dental implanttal megcsinalják.

Erre gyujtok.

Videken 97-105ezer per darab,egyrészes sokszor a felépítmény azaz értsd a korona is bennevan.

De a trate meg a ksi bauer is ugyanaz-ezt foglalta rendszerbe-tobbféle implanttal a Stefan Ihde úr.


Ertsd nincs csontpótlásos mútét 150e-800e megelozoen az implanálas elott.Amugy ennek nagy resze felszívódik-le is írják olvastam tobb helyen.

Amúgy az osszes embernek felszívódik a csontja 50eves kora felett vagy legalabbis csokken a felszíni puha csont,foleg a modern kétreszesek korul.

Tehát aki a felso állkapcsát 3milkáért implnáltatja(6db)utána ha nincs szerencséje berakathatja az egyfázisút 1milkáért a mély kemény csontba(8-10db)

Ez a korral genetikával jár.Reggeltol estig moshatod nyugodtan,technikával.Akkor is.


Ha nagyon nagy a baj akkor mini azaz vékony implantokkal csinálják.Vagy exra alacsony 6mm magas implanttal.

De van a BOI.Valakinek csak 2mm csontlemeze marad az még kivehetot sem hordhat!

[link]


Az a durva hogy itt van magyarországon a sisso M bio peek biomúanyag fogimplantatum.Csak olyan drága hogy jószerivel angolul találtam meg.

Nem tudom le szabad e írni hogy a Nyugatinál.

2020. jan. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na megnéztem ezt a specko muanyag implantot.Akinek nincs csontja!

Akciosan 690 meg 900 euro darabja.Néztem a rontgent,kinagyítottam.2-2 900as 2-2 690 es van beultetve a felso állkapocsban a pasinak,akcios biomuanyag koronaval legyen spur 12fogas,nnna 3millio 300ezer a felso állkapocs ha egyetlen maradó felso foga sincsen.

De Bp.-en: 1,7mill felso áll 6impl.magyar titan 14fem keramia korona.

(de ezt csak ha csontja van)

Ha nincs csontja Bp.-en: egy állkapocs:8-10-12 azonnali implant kompozit híddal 1,3mill.(125-150E db ugyanaz az implant (valahol akkciosshan 1 980 000 egy állkapocs tokugyanezzel ami máshol 1,3mill)

Tokugyanez az implant vidéken 1,1mill lehet hogy 8db 850ezer 99ezer db.Lehet hogy kevesebb kell neki.

Debrecenben 79ezer.De lehet hogy ott meg nincs benne a korona.Tehát ugyanúgy 100ra jon ki/db.

Vagy kap 4x 105ezer mini +fogsor 5-600ezerbol megcsinálja.


En addig nem merem felkeresni amíg legalább nincs a zsebemben 6-800ezer szégyellek 400ezerrel útra kelni.

Nem adom fel a kuzdést,20éve kaptam 11havi akkori netto minimálbér osszegében fogkoronákat.A kedves orvos akkor annyiba számolta fel a fémkerámia koronákat mintha most 85ezret kérne amit most meg lehet kapni 30 vidéken 22ezerért.Mind alágócosodott meg a mellete levo egészséges fogaim is!Nem kezelte rendesen a gyokereket.Feszített a fogsor.Minden a kerámia koronával szembeni also felso tonkrement.Erdekes ahol nem volt ott nem!

Ezért utálom a fém kerámiát,bizsereg is,múanyag fogakat szerenék implanton.

Mert nekem ugyanez a bajom :(

2020. jan. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes erre nem ír senki.Hol vagytok sorstársak ?
2020. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Menjen ki Delhibe vagy hova Indiába akciós repülővel.Ott megcsinálják 10-50ezer forint/implant értékben.

Repülőjegy egy útra jetcost 68 033ft(bizonyos napokon)

Csak vigyen magával egy laptopot fordítóprogramot használva.Így kommunikálhat az orvossal.

Csak az a cink hogy hol találja meg a 10-20ezer forintosat.Mert ha az amerikai beutazókra specializálódott dentalba fut bele,akkor ugyanúgy milliókra fog rúgni a vége.Mint ahogy nálunk is a 120E ft akciós implantból 6db implanttal 1,7millió "csak" a felső állkapocs!Vagy vidéken 65-99ezer azonnali implanttal fogínysorvadás esetén gondolom akkor lefogyott a csontja.

Rendes implanttal felülre 6implantton(12fog) alulra 4imp.(10fogas)-3,2millió forint Budapesten egy olcsó helyen.

Mivel parodontált ezért ezt nem csinálják.

Azonnalival Bp. 1,3millió 8-10impl/egy állkapocs

Ez vidéken 1,1mill.850ezerért már kap implanton rögzített fogsort/állkapocs.Na ebből kell kettő akkor.


Pedig ha vinné az ember a kivehető fogsorát akkor alul 2 felül 4 patentos mini implanttal rögzíti az orvos.

De az orvos diktál.

Újracsináltatja az orvos 200 -400ezerért az alsó-felső fogsort és jószerencsével 55ezer ft-os per mini implanra 6db rögzíti.

Elviekben...500-700ezer lenne...az egész.

De ennyiért neki sem állnak.

2020. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!