Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó - nem került az...

Fogszabályzó - nem került az egyik fogamra brekett?

Figyelt kérdés

Van egy fogam ami nagyon hátul van, mögötte az egész fogsoromnak. Azt mondta a doki, hogy helyet kell neki csinálni, ahogy húzni akarják. Viszont nem került rá brekett. Az alsó fogszabályzómat majd 1 hónap múlva rakják fel. Azt olvastam neten, hogy ezt "gumival" szokás első körben a helyére húzni, ez hogy működik? Meg a gumit azt mire akasztják rá?


Valaki akinél igy ment leírná kicsit bővebben? A fogorvost nem akartam kérdezni, nehogy kötekedésnek vélje.



2020. jan. 5. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ne haragudj, ha nem jól értelmeztem, de megpróbálok segíteni.

Szóval, ha hátul van a fogad, és azt akarják előre húzni, akkor arra még azért nem került brekett, mert először helyet kell neki csinálni, tehát először szertébb húzzák egy kicsit a mellette lévő két fogat, majd csak utána raknak rá brekettet, amikor már a dróttal hozzá fog tudni férni.

Gumi szerintem nem lesz nálad használatos, mivel azt akkor szokják alkalmazni, mikor lejjebb kell húzni a fogat, ez úgy van megcsinálva, hogy "összekötik" a két brekettet (egy alsó fogsoron lévőt és egy felső fogsoron lévőt), és ezáltal ahogy beszélsz is húzódik lejjebb a fog (hozzáteszem, ha esetleg nem tudtad, hogy ez levehető például étkezésre, fogmosás rá,... és az ilyen féle dolgokra)


Remélem valamit segítettem :)

2020. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


És igen...ne félj megkérdezni a fogorvosodtól az efféle dolgokat, hisz ő arra van, hogy ezeket a kételyeket megválaszolja, és nemhinném, hogy ezt kötekedésnek venné, hisz még nem volt fogszabályzód, tehát nem tudod, hogy hogyan mennek ezek a dolgok. A lényeg, hogy máskor nyugodtan kérdezz tőle :)

2020. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!