Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El van halva két darab fogam...

El van halva két darab fogam felül a két szélső metszőfogam. Az egyik felül feketés, és érezhetően "be van süppedve" azon a helyen. Mit tegyek? Fájni fog, egy orvosi beavatkozás, vagy azt nem lehet megmondani előre? Többi infót lentebb írom.

Figyelt kérdés

A másik csak elkezdtett töredezni ugyan azon a helyen mint a másik, de az nem fekete.

Már pár éve van ez, (kb 3) nem merek mosolyogni, mert tartok attól, amit mások gondolnának rólam és nagyon szégyenlem. napi 1x megmosom a fogamat minimum, és csak törik és törik.. A családomba mindenkinek van ilyen problémája, mind két szülőmnek alig maradtak már fogaik. Ez egy örökölt dolog azthiszem. De nem mertem még elmenni fogorvoshoz. Rá fogom venni magamat!

Van itt egy kép, ami nagyjából megmutatja miről is van szó.

(ez nem az én fogsorom) [link]

Az a két fog ami el van halva. Látszólag fogbélelhalás lehet. Bárki, bármilyen tapasztalatot esetleg ha megosztana velem és kicsit megnyugtatna, azt nagyon megköszönném!



#fog #fogbélelhalás #feketés fog felül
2020. jan. 6. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Férjemnek hasonló, neki is "málikc a foga. Ő gyerekkorban nem kapta meg a szükséges calciumot sem a d vitamint. Biztos, hogy van ganetikai része is.

Neki volt amalgános tömés ami ráért a fogínyre és ezzel szépen elindult egy lavina. Sorban kezdtek begyulladni az idegszálak a fogainál. Volt olyan foga ahol 5 idegszála volt (2 az átlag) neki lassan nincs foga ami ne lenne kiidegelve. 1 foga már kapott koronát de letört, készül megcsináltatni,csak a munka és sok teendő miatt nehéz eljutni. 32 éves

Mindenképp menj el fogorvoshoz. Amit tudnak úgy is mentenek fehér töméssel,de amit nem kihúzzák helyette ha az anyagi körülményeid engedik csinálnak fogpótlást. Ha nem mész csak azt éred el hogy tovább romlik és az egész fogad oda lesz.

2020. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ami azt illeti elég keveset voltam/vagyok kint a napon, ami nagy gond tudom. Szüleim nem engedtek el sokszor sehova, és emiatt se tudtam napfényhez jutni. Calciumot nem szedek, de elkezdem ameddig van rá lehetőségem. El fogok menni fogorvoshoz. Köszönöm a választ mégegyszer.
2020. jan. 7. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!