Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A barátnőmnek szívbillentyű...

A barátnőmnek szívbillentyű zavara van és minden orvosi beavatkozás előtt antibiotikumot kéne szednie nehogy szívbelhártya gyulladása legyen, de ez elmaradt. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Fogászati kezelése volt ahol helyi érzéstelenítést használtak! Első fogat tömték semmi komoly, pici lyuk,pici szuri. De az antibiotikum elmaradt és ez már 1 hete volt és nagyon megvan ijedve hogy lehet e ebből baja,mert ez bármikor kijöhet?Örülnék ha hozzáértők válaszolnának!Előrre is Köszönöm!
2012. máj. 7. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ez van, és múltkor mire fogászatra kerültem annyira be volt gyulladva a fogam, hogy kockáztattunk és nem volt antibiotikum előtte. Ennek már 2 éve és semmi bajom.
2012. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Baja lehet belőle, de tenni ellene előtte tud. Ahogy írtad antibiotikumot kell szedni beavatkozások előtt.

Mivel a kezelés már régebben volt és nincs baja úgy tűnik "megúszta" most, de legközelebb kellene az az antibiotikum.

Kb ez olyan mint szétnézés nélkül kilépni az útra. Túlélhető, de szétnézve biztonságosabb.

Ha meg akar a barátnőd nyugodni a háziorvossal csináltasson egy EKG-t és egy labort (CRP, fehérvérsejt, süllyedés). Ezzel nagyjából kizárható bármilyen gyulladás. Ha esetleg ezek emelkedettek az nem jelent feltétlen bajt, lehet a foga miatt is akár. Viszont ha normálisak az azt jelenti nincs sehol sem gyulladás.

2012. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen billentyűproblémám van. Nem lesz semmi baja a barátnődnek, ha csak tömték a fogát. Ráadásul pici volt a lyuk. Véres beavatkozásokhoz kell csak az antibiotikum. Foghúzáshoz, idegöléshez. Mindég mondja el a fogorvosnak hogy szívbeteg.
2012. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat!

Csak a szuri helye vérzett szerintem sem lehet belőle para :)

2012. máj. 8. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!