Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi időbe telik megcsinálta...

Mennyi időbe telik megcsináltatni ezt?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek fogorvoshoz, 6 db cirkon koronát szeretnék csináltatni előre, az egyik fogam teljesen hiányzik, azt pótolni kell, tehát ilyen hidas megoldással, bár én nem nagyon értek hozzá.


Nem tudom, hogy ez nagyjából mennyi idő alatt szokott elkészülni, mire számítsak? 1-2 hónap? 3-4 hónap? több idő?


Köszönöm.


2020. febr. 1. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvostól függ, meg, h hányszor fogad egy héten. A felsorolt eljárás kb 6-7 kezelést igényel. Alkalmanként 2 fogat lecsiszol, mintát kell venni, a hidat próbálni kell, végül felragasztani. Ez meg lehet csinálni 2 hét alatt is, meg fél év alatt is.
2020. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm.
2020. febr. 1. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első csiszolástól számítva maximum 3-4 hét, de ebbe belekalkuláltam azt is, hogy esetlegesen a csiszolással egy ülésben nem lehet a lenyomatot levenni, meg kell várni, míg az íny begyógyul, illetve sok olyan rendelő van, akinek a technikai laborja nincs helyben/ a munka bizonyos fázisait nem helyben csinálják, amihez így szintén több idő kell. Az nem igaz, hogy egyszerre 2 fogat csiszolnak, ez valami egyéni hozzáállás lehetett egy orvostól, esetleg a páciensnek voltak valami sajátosságai, ami miatt jobb döntésnek bizonyult, ha több szekcióban csiszolnak; vagy annyira sok tagot kellett előkészíteni, hogy az orvos fáradt volna el a felénél, az esetek nagy részében ezt egyszerre szokták megcsinálni.
2020. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Viszont azt tudni kell, hogy olyan fogakat kell majd lecsiszolni, amik szinte a tömésből vannak felépítve, tehát ha a tömést kiszedjük, akkor fog alig marad... Ez esetben mit fog csinálni?

2020. febr. 2. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!