Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen esetben kell a gyökérke...

Milyen esetben kell a gyökérkezelt fogra korona?

Figyelt kérdés

Már voltam 3 alkalommal, legközelebb ha minden rendben, akkor kapom a gyökértömést. Viszont írtózom a mintavételtől, mindig majdnem odahányok :s ha az orvos még nem mondta, akkor nem fog kelleni korona?

a fogamnak 1 harmada hiányzik, a széle 3 oldalról teljesen megvan. hatos, alsó rágófog.


2020. febr. 2. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyémben inlay van, nem korona

Mintavétel volt a legrosszabb, de mi előre megbeszéltük a doktornővel az opcióimat, és közösen döntöttünk emellett.

Nem tudom, te milyen orvoshoz jársz, de szerintem alap, hogy az opciókat ismerteti és együtt döntötök.

2020. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden esetben egyénileg dönti el az orvos, ennyi alapján nem lehet megmondani, mert egy dolog, hogy te szerinted mennyi hiányzik és más, hogy szakmailag az valójában mennyi, mekkora terhelésnek van kitéve az adott fog, milyen fogról van szó egyáltalán. Nem csak az a lényeg, hogy a foganyag mekkora része hiányzik, hanem az is, hogy ezek milyen elhelyezkedésűek.

Olyan szubjektív dologra, hogy “mondta volna már az orvos” nyilván nem lehet válaszolni, lehet majd a kezelés végén szól, hogy kellene rá, lehet már mondta is, hogy kell, csak nem arra figyeltél. Ezt hadd ne mi döntsük el, hogy a te orvosod mikor mit mond.

2020. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!