Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mindenesetben...

Foghúzás után mindenesetben összevarrják a helyét, és ez mennyire fáj?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy varrják! Csak akkor varrnak,ha a sebzés nagy. "Egyszerű" foghúzásnál nincs varrás.
2020. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem fogják, csak akkor ha meg kell vágni az ínyedet tehát kiműtik belőled a fogadat mert a húzással nem tudnák megoldani. Akkor is úgy varrják hogy érzéstelenítve leszel szóval érezni nem fogod, és utána is csak húzódást fogsz érezni maximum.

Egyébként ha ki is húzzák a fogadat akármekkora lyuk is lesz ha nem kellett rásegíteni vágással akkor nem varrják mert azt a természet úgy is lerendezi, szépen kialakul a vérdugó aztán összehúzódik az ínyed idővel. persze kapsz húzás után rögtön egy gézgombócot amit kb 1 óráig szorítanod kell a fogad helyén hogy ne ömöljön a véred hanem szépen megalvadjon és kitudjon alakulni a dugó. Foghúzás után pedig ha van otthon házi pálinka ami nincs agyon cukrozva a boltit felejtsd el, csak házi legyen. Vagy vegyél konyakot abban nincs annyi cukortartalom mint más töményekben viszont van bőven alkohol tartalma. Azzal egy jó nagy felest húzz le, lehetőleg csurig öntsd a feles poharat de ne nyeld le rögt9ön hanem tartsd a szádban az eleve meggyorsítja az íny összehúzódást, kegyetlen jól fertőtlenít, és a fájdalmat is enyhíti. Hidd el ez sokat fog segíteni.

2020. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy sima foghuzasnal nem szoktak
2020. febr. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor varrják, ha nagyon csúnya a seb (pl. vésés után), vagy ha visszamész reklamálni, hogy már fél napja nem áll el a vérzés. Semennyire nem fáj, mert ilyenkor még teljesen be vagy érzéstelenítve. Az fáj, amikor a foghúzás után kimegy az érzéstelenítő. Ha nincs otthon fájdalomcsillapítód, írass fel a fogorvossal, ilyenkor normális használni.
2020. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
semennyire
2020. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vargane1978 válasza:

Fogkorona készítés előtt gyökérkezeltek pár fogamat,egyet húztak is és varrták az ínyemet a gyorsabb gyógyulás érdekében.

Egyáltalán nem fájt,nem is húzódott.

Egyébként nem szokás a fog helyét összevarrni.

2020. febr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem ! csak ha szukseges ! Amugy nem erzed, ha jo az erzestelenito :)
2020. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a felső fogsoromból húzta ki az utolsót a szájsebész, és olyan mélyen volt a gyökere, hogy felszakadt az arcüregem. Azt össze kellett ölteni, de ha komplikáció és vágás nélkül kihúzzák, akkor nem.
2020. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és nem fájt, olyan jók ezek az érzéstelenítő injekciók. Mondjuk miután kiment belőle, akkor azért fájt 1-2 napig,de nem olyan vészesen, utána már csak érzékeny volt. Viszont az étkezésre oda kell figyelni, meg 6 hétig nem fújhattam orrot, nehogy felnyíljon a seb.

Utolsó voltam.

2020. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem varrták mert nagy volt a seb. Nem fájt maga a varrás, mert rendesen el voltam zsibbasztva. Egy picit inkább kellemetlen volt mert éreztem ahogy húzza össze vele a seb széleket. Semmi extra amúgy. Akkor már úgysem foglalkozol semmivel, mert megkönnyebbülés hogy kint van a fogad végre. :)
2020. okt. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!