Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás helyét lehetséges,...

Foghúzás helyét lehetséges, hogy fogorvosi rendelőbe összevarrják?

Figyelt kérdés
Van két nagyon rossz fogam jobb oldalt felül egymás mellett, amit ki kell húzni. Sajnos letörtek. Azt mondta a doki, majd ő kihúzza nem kell szájsebészetre menni, viszont két fog helyén elég nagy seb lesz, lehet kérni, hogy varrja össze? Nem bírom a vért...nagyon félek, hogy utána ömleni fog a számból... :(

2016. márc. 30. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha indokolt lesz, úgyis összevarrja.

Egyébként pedig 20-30 percig szorítod a bucit, utána csak szivárogni fog.

2016. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a gondom a szorítással, hogy alulról is kivan ott húzva a fogam és konkrétan nincs ott mivel oda szorítani.
2016. márc. 30. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel lefolyik a vér a torkodon nem is fogod látni, max enyhe vas íz a szádban.
2016. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd hajtogatnak nagyobb bucit. :)
2016. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez aranyos volt, hogy hajtogatnak nagyobb bucit, jót derültem rajta. =) Egyébként meg nem az a lényeg, hogy a torkomon folyik a vér vagy ki a számból. Egyáltalán nem akarom, h folyjon. =D
2016. márc. 30. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor varrnak, ha nem áll el a vérzés, egyébként össze tudod szítani majd, valóban nagyobb "bucit" kapsz, ami felér az ínyedig. :-))
2016. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Folyni nem szokott, az inkább a filmekben van hogy ömlik a szádból a vér, mert amikor kihúzzák még hátra is van hajtva a fejed, a doki mindent megcsinál, én addig becsuktam a szemem, utána ő teszi be a jó nagy bucit (nekem sincs alul fog ott, bár kicsi a hézag), de pont akkorát csinálnak, hogy oda tudd harapni erősen. Ezt 15-20percig kell bent tartani, ilyenkor sem szabad folynia.

Ha nagyon nem akar elállni akkor varrnak, vagy ha nagyon szétszakad az íny, de amúgy ehhez nem kell valóban szájsebészet, csak ha indokolt pl ki kell műteni stb.

Később max az ízét érzed mert tartogatni tilos a szájban a nyálat és kiköpni is tilos, le kell nyelni.

2016. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak túlélem valahogy ;)
2016. márc. 30. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!