Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kettő eddig szerintem szép...

A kettő eddig szerintem szép frontfogamból letört egy kisebb darab, és nagyon zavart, a befele eső végénél. nem szörnyű egyátalán, de esztétikailag zavar. mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Ma leugrottam fogászatra megmutatni, azt mondták semmit se kell vele csinálni mivel csak esztétikai, és ilyen minimális 1 mm-es éllel nem tudnak mit kezdeni..

Mondtam hogy a befele eső vége recés, és azt piszkálom a nyelvemmel állandóan.. azt mondta lepolírozza.. de azt vettem észre hogy a kifele eső részén is sikerült,pedig azzal semmi bajom sem volt a hiányzó darabon kívül.. így még nagyobb lett az az 1mm-es kb letörés..(kb 1,5mm) (ha tudom ezt, nem is csiszoltatok rajta hátul se, annak tudatában hogy az elejét is sikerül.. ) mit lehet ezzel kezdeni? hozzá tudnak csiszolás nélkül valamit ragasztani? egyszerűen nem hiszem el hogy nem tudnak vele kezdeni semmit se.. Viszont végképp nem akarom hogy még többet leszedjenek az amúgy meg jó fogamból..


ha mégis kipótolnák, csiszolással, attól félek hogy az a darabka egy idő után elütne az egész fogsoromtól, és még rosszabb lenne mivel nem patyolat fehér a fogam..



tudom hogy ez ilyen 'vicc' kategória, de mégis zavar.

itt egy kép róla.

[link]


2020. febr. 13. 23:47
 1/1 anonim válasza:
egészségügyben dolgozom, viszont nem fogászként, szóval ez semmiképp sem “szakvélemény”, de hátha segít. ha vállalja valaki - sajnos jellemzően nem olcsón - a pótlást, nem fog elütni a fogad többi részétől, idővel az egész együtt “használódik”, szóval ezzel elméletileg nem kéne, hogy gond legyen. ilyen kis darab nem hiszem, hogy ráépíthető, de ha ragaszkodsz hozzá és kifizeted, egy kicsit nagyobb rész lecsiszolása után már nem jelenthet megoldhatatlan problémát.
2020. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!