Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 9-10 éves gyereknek a fogszabá...

9-10 éves gyereknek a fogszabályzást mennyire támogatja az OEP? ÉS ha támogatja, csak abban az esetben, ha körzetis fogorvoshoz megyünk?

Figyelt kérdés
Vagyis magánban nem vehető igénybe ilyen támogatás?
2020. márc. 4. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Magánba nem vehető igénybe. Az én lányomnak (9 éves lesz a nyáron) 200 ezer/ állkapocs a fogszabályzó, ha magánúton mennénk. Doktornő nem mondta mennyi lesz tb alapon, de azt mondta jóval olcsóbb.
2020. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi díjat támogatja a tb, vagyis technikai költség lesz vele. Igen, csak annál az orvosnál, ahova tartoztok.
2020. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha gazdag vagy, és magánorvoshoz akarsz járni, azt miért támogatná az állam az én TB-m ből?
2020. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hármas! A kérdező ugyanúgy fizet tb-t, én is, nem a TE tb-dből van ez finanszírozva, hanem a miénkből.
2020. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A körzetis fogorvostól csak beutalót kell kérni, és elirányít hogy hol van a fogszabályzás szakrendelés. Vagyis a kezelést nem a körzetis fogorvos végzi - hacsak nincs a fogorvosi diploma mellett fogszabályzós szakvizsgája és szerződése a neakkal.

[link] Ha nem találod benne: "A 18 éves kor alatti betegek a beavatkozás árának részleges térítése mellett jogosultak fogszabályozó készülékre, oly módon, hogy a fogorvosi munka térítésmentes, a fogszabályozó készülék árához nyújtott támogatást pedig a NEAK eszközönként határozza meg, és közleményben teszi közzé."

2020. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 5. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

nem magán orvpshoz járok

120.000et fizettünk alsó felső egybe a fogszabályzóra nem sok szerintem egyik osztálytársamék másfél milliót költöttek rá

2020. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!