Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális szituáció az, hogy...

Normális szituáció az, hogy 3-szor betömik a fogam,3-szor kiesik a tömés? . (Utolsó bírta 5 évig). Aztán most az 5. felhívott helyen kapok 3 héttel későbbre egy időpontot.4. -nél 4 hét.

Figyelt kérdés

Nem rohad ki addigra a rajta lévő kb. 2,5x4 miliméteres lyuk? -Gondolom az alján az a gyökércsatorna. Valamennyire még egészségesnek tűnik, nem fekete, talán barnás.


Mivel tömessem, hogy benne maradjon. Aranyon gondolkodom, de így lehet, hogy több hónapig is eltartana.


Próbáljam saját magam betömni valamivel, vagy visszaragasztani azt, ami kiesett? Műfogsor rögzítő és az eredeti, vagy ebayről valami pl. Filtek Supreme Ultra vagy Cavit G. Tűs kapargatás, gyufavégre tett homokkal való csiszolás, alkoholos fertőtlenítés után. Milyen esélyeim lennének, ha jól forrasztok hajszál méretű SMD alkatrészeket?


Utolsónál miért kellett vagy egy fél órán át hallgatnom hogy mindenki szétrohasztja az arcát és hogy képzeli, hogy idejön és hogy én is ilyen vagyok és dögöljek meg nyugodtan? Aztán meg kellemesen csalódott, hogy fehér fogak, sehol fogkő és meg se dícsért...



2020. márc. 4. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak nem tudod tömni. A fogorvos se tudja magának.


Inkább keress egy normális fogorvost. Érdekes módon nekem 15 évvel ezelőtti tömés is jó még.


Menj el magánba. Ott normális tömőanyagot használnak.

2020. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És forrasztóval pláne ne próbáld meg.
2020. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a probléma, hogy a kompozit (fehér) tömések csak a fog anyagához kötnek. Ha alábélelést kapott (ami nagy méretű vagy mély töméseknél fontos), azzal csökken a kötést biztosító felület. Illetve a nagy méretű töméseknél, ahol a fogfelszín több része is érintett, ott csökken a stabilitása a tömésnek, különösen ha foghiány van a szomszédban. Az se jó dolog, ha az újratöméseknél mindig másik helyen voltál, mert másfajta kompozitot használnak, így a részecske méretek nem passzolnak egymáshoz, a tömés csak még instabilabb lesz. Egy fokkal jobb megoldás lenne egy ragasztott inlay vagy ami még jobb, az a korona.

Egyébként fontos kiemelni, hogy bár a tömőanyagok nem szuvasodnak, de a mellette lévő foganyag az igen. Magyarul, ha a tömés után nincs pozitív változás a fogápolásban, akkor törvényszerűen a tömőanyag szélén újabb szuvasodás fog kialakulni (ez vonatkozik a koronázott fogra is a fognyaki részen). Így meg aztán nem csoda ha rövid életű lesz a tömés.

2020. márc. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3 hét a magánra szól, lehet felhívok még 5 másikat, vagy egyet, ami gyéren lakott helységben üzemel.


Ezek magánba voltak ugyanott, 1 fehér kompozit és 1 fehér kerámia egy pályakezdőtől aztán 1 fehér kompozit ami bentmaradt 5 évig a mestertől.


A színe egyre kevésbé érdekel. Korona egy kicsit túlzás lenne (bár addigra), az inlayt jó hallani hogy jó ötlet.


Olvastam egyszer hogy angol melósok maguknak tömögetik. Ilyesmire gondoltam, mint ez az ember, csak valami kultúráltabb alapanyaggal:

https://www.youtube.com/watch?v=G67_2SlbOVk

https://www.youtube.com/watch?v=OCi-vPvt_Cs


A kettőből a másik lukas fog egy gyerekorvosi rendelőben volt betömve még, az bent van már vagy 15 éve. A gyerekorvosi rendelő nincs már meg.

2020. márc. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!