Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha letört a fogamból és kint...

Ha letört a fogamból és kint van az ideg, elhal magától vagy csak fogorvos tudja megoldani?

Figyelt kérdés

Már lyukas két éve, de be volt tömve, most úgy tört le belőle, hogy csak érintésre fáj a megnyílt rész, feltételezem az ideg (gyökér) szabaddá vált. Nem fáj folyamatosan, kizárólag, ha valami hozzáér a megnyílt részhez. (pl. étel vagy ha a nyelvemmel megpiszkálom) A fájdalom pedig pár pillanat vagy perc után elmúlik.

Nincs szabad időpont a közeljövőben az állami fogorvoshoz, maszekra pedig éppen nem telik. Ez megtud oldódni magától, azaz elmúlik a fájdalom, az érzékenység, elhal az ideg esetleg?



2020. márc. 8. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább bízd orvosra az idegölést. Hosszadalmas, fájdalmas, és nem éri meg szenvedni.
2020. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem javaslom hogy az időre bízd, mert a baktériumok nem állnak meg, hanem terjednek tovább. Minél előbb el kell kezdeni a gyökérkezelést, ha nincs szabad időpont, akkor ezt ügyeletben is megteszik, igaz utána rövidesen folytatni kell a kezelést.
2020. márc. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogorvos! Sajnos a fog soha sem a "magától megoldódik" kategória. Fájdalmas, ne szenvedj!
2020. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Olvastam olyat, hogy fájdalom nélkül mentek tönkre a fogai. Jelenleg a legtöbb foga le van "rohadva". (így fogalmazott) Ezt elképedve olvastam, hiszen nekem nagyomn tud fájni, minden apró probléma.


Orvosnál voltam, megoldotta. Egy hét alatt jutottam be a vészhelyzet miatt. Addig naponta többször fájt. Kezelés, fúrás, gyógyszeres tömés után, amikor kiment az érzéstelenítő hatása, szinte a falat kapartam annyira fájt. (azt mondták, néhány napig még fájhat, érzékeny lehet a harapásra) A fájdalomcsillapító szinte semmit nem ért. Reggelre elmúlt, azóta elvagyok vele. Csupán a gyógyszeres tömés mellékíze jön elő néha, főleg egyes ételeknél.

2020. márc. 29. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!