Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog kezelése? Mit...

Lyukas fog kezelése? Mit csinálnak és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hete lesz hogy kiműtötték a jobb alsó bölcsességfogam. A kivétele során a doki letört egy darabot a mellette lévő fog tetejéből,így "lukas" lett! Mivel a fogam helye még most sem forrt be teljesen,és az állkapcsom is fáj néha,aggódom a rágófogammal mit csinálnak.

Pontosabban azért hogy nem e okoz gondot egy félig gyógyult heg mellett dolgozni a dokinak.

Mindenképp lefúrnak a fogban? Vagy csak valami anyagot kennek oda ? A fogaim mind egészségesek,ez sem lenne ha a műtét közben a doki nem pattintja le a tetejét!

Ő fogja amúgy csinálni!


2020. márc. 9. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem az írásodból, hogy csak egy kis darab tört le a mellette levő fogból. Szerintem ad egy érzéstelenítő injekciót, lecsiszolja a fogad és arra rak simán egy esztétikus tömést. Nem gondolám, hogy fúrni fog egy egészséges fogat.

Viszont nekem is volt bölcsességfog húzás után szomszédos fog tömése/pótlása, (mert nekem is letört) és mivel hely keletkezett hátul a kivett fog által, így heteken át mozgásban volt úgymond a fogsorom és rendszeresen kiesett a tömésem. Már csak akkor maradt meg benne a tömés, mikor felvette az új pozícióját a fogsorom.

2021. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!