Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak fogorvosnál ha...

Mit csinálnak fogorvosnál ha nem tudom megtartani a röntgenfilmet a hátsó fögaimnál, mert azonnal öklendezek?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelnek és most jönne az a rész, hogy leröntgenzi, hogy jól vannak-e a dolgok.

Legutóbb is próbálta a doki 4-5 x is egymás után de öklendeztem, nem tudtam megtartani a filmet. Alsó, hatos fogról van szó. Már az is nehezemre esik, hogy amíg a tömések kötnek, addig ne csukjam be a számat, valamiért reflexesen nyelnem v. öklendeznem kell.

Mi lesz ha nem tudja megcsinálni a röntgent? vagy segítsen valaki, hogyan bírjam ki? február közepén megyek de már most be vagyok carva:(

(amúgy régebben szó nélkül türtem a bölcsességfog műtétet és 1 implantációt is, tehát nem attól félek, hogy fáj, véres stb, hanem attól, hogy megfulladok)


2020. jan. 20. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Én is ilyen vagyok. Panoráma röntgen a megoldás.
2020. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt mondta a fogorvos, hogy ott nem látja jól a fogat, mert benne kell lennie a kis tűnek, hogy lássa, meddig van megnyitva agyökércsatorna. :( ez igaz?
2020. jan. 20. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Huh, megértelek. Én most voltam orvosnál, nekem még a nyelvemet sem tudják lenyomni azzal a kis spatulával a torokvizsgálathoz, mert attól is öklendezek...

Esetleg kérd meg, hogy fújjon be lidokaint és érzéstelenítsen el teljesen. Akkor nem is fogsz érezni semmit.

2020. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kapsz normálisan levegőt az orrodon? Vagy mitől fuldokolsz?
2020. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kapok. Nem tudom mitől.

De itthon nyugiban próbáltam, simán ott tartom akár az egész tenyeremet is, nem kell hánynom. De valamiért az orvosnál olyan "izgalomba" jövök, hogy mindentől fulldokolok v. hánynom kell.

Próbáltam már xanaxot is bevenni, de semmit sem ért, pedig 0,5mg volt és előtte sose szedtem.

Legközelebb hányáscsillapító+xanax kombóval megyek már

2020. jan. 20. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért, ha kezelésed is lesz, csak óvatosan a gyógyszerekkel! Ők is adnak gyógyhatású injekciót meg spray-t, nem biztos, hogy jó ezeket keverni...

Ha csak röntgenre mész, akkor mondjuk mindegy.

2020. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Röngtenre meg ha minden rendben, akkor megkapom a gyökértömést. (elvileg érzéstelenítő nem lesz, mert halott a fog már)
2020. jan. 20. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Erős a garatreflexed. Nekem is erős. Lassú, mély lélegzés a megoldás. És gondolj valami szép tengerpartra közben :)!


Egyszer úgy ellazított egy fogszabályzó doktornő, hogy nem öklendeztem semmit!


De volt olyan, hogy nem tudták megcsinálni a fogröntgent... Dokin is múlik.

2020. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!