Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés túlélhető...

Gyökérkezelés túlélhető érzéstelenítő nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon rossz fogam, amit valószínűleg gyökérkezelni kellene.

Viszont eddig ahányszor fogorvosnál jártam, mindig hatástalannak tűntek az érzéstelenítő injekciók - zsibbadt az arcom, de bármiféle probléma nélkül éreztem ami történik a fogammal. Pedig volt hogy kaptam több szurit, másfélét, stb, de egy hangyányit se tompítottak az érzékelésemen.

Pár tömést átvészeltem már így hideg verejtékkel és sírva, de ide már a tömés nem elég.

Gyökérkezelés túlélhető így?

Milyen lehetőségeim vannak még, hogy ne legyen pokoli fájdalmas a beavatkozás?


2020. márc. 10. 10:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, és már megszámolni se tudom hány fogorvosnál fordultam meg (tb-s és magán is volt köztük), mindnél ezt tapasztaltam, szóval nem a doki ront el valamit.

Más fájdalomcsillapítókra is immunis vagyok, soha életemben nem történt semmi, ha bevettem egyet.

2020. márc. 10. 10:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer kiszedték az ideget úgy, hogy az öreg doktor bácsi elfelejtett érzéstelenítőt adni előtte. Csak akkor kapott észbe, amikor elkezdtem intenzíven jajgatni. Az a része őszintén szólva durván fájt, de amikor már kint volt az ideg, magához a gyökérkezeléshez egy alkalommal sem kaptam érzéstelenítést, ahhoz már nem volt rá szükség.
2020. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem múlt hét szerdán volt egy gyökrkezelésem, nem hatott az érzéstelenítő. 3x kaptam szurit, 2x ahhoz a foghoz/ideghez, ami a problémás volt és még 1x hátra, tehát a teljes jobb oldalam konkrétan lezsibbadt, kivéve az az egy fog.. :-D Be volt gyulladva, mint kiderült. Nagyon fájt, de csak amíg kifúrta, meg kiszedte az ideget. Utána már nem éreztem annyira. Szerintem túl lehet élni. :-)


25L

2020. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Belehalni nem fogsz, de azt fogod kívánni bárcsak
2020. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!