Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Koronavírus mennyire fog...

Koronavírus mennyire fog kihatni bizonyos egészségügyi ellátásokra?

Figyelt kérdés

A nemszükséges műtétek el lesznek tolva hogy kompenzálják az extra megterhelést amit az egészségügy kap a koronavírus miatt.

Ez csak az egészségügy bizonyos területeire fog csak kihatni vagy az egészére?

Mondjuk a fogorvosi ellátásra ez lesz kihatással?

A gyakorlatban pl. hogy bemegyek fájó foggal és elküldenek hogy jöjjek vissza egy hónap múlva, esetleg korlátolt ellátást kapok. (ez a TB-s fogászatra vonatkozóan)


2020. márc. 12. 04:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a fogorvosnál kapsz ellátást.
2020. márc. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nyilván a sürgősségi ellátásokra tilalom nem vonatkozik. Ebben az esetben az fordulhat elő, hogy ha valami akut problémád van, akkor az adott intézmény, amennyiben erre nincs profilja, nem vállal fel ilyen esetet.

A zárlatnak nem csak az a lényege, hogy a kapacitást ne akadályozzák a felesleges esetek, hanem az is, hogy a megfertőződést csökkentsék, egy egészségügyi intézmény tele van idős és legyengült szervezetű betegekkel.

2020. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Fogorvos vagyok. Amit eddig tudunk (minden nap van változás). Nem hagyhatom el az országot. Külföldi páciensek lázát mérnem kell, egyénileg mérlegelhetem, hogy ellátom-e. Más egyelőre nincs. Ha krízishelyzet lesz, mint Olaszországban, akkor mi is megyünk a kórházakba betegeket kezelni, tehát csak sürgősségi ellátás lesz elérhető valszeg. Ha van változás, megírom. De ha nem most jöttél haza külföldről, nyugodtan mehetsz fogorvoshoz (én a külföldiek nagy részét is ellátom, ha nem érintett területekről jöttek ÉS nem betegek).
2020. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Alapellátásban mától csak a sürgős eseteket látják el.

2020. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hármas válaszoló vagyok. Igen, tegnap kaptuk a hírt, holnaptól csak sürgősségi ellátás lesz, nem tudni meddig.
2020. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!