Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, aki áttért gaboname...

Van olyan, aki áttért gabonamentes étrendre (pl. paleo étrend) és egy idő múlva elmúltak bizonyos régóta fennálló és minden kezelésnek ellenálló egészségügyi panaszai?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor pontosan milyen panaszokról van szó?

Mennyi idő múlva észlelt változást (napok, hetek, hónapok)?

Orvosi javaslatra, vagy saját kútfőből próbálta ki?

Orvosi felügyelet mellett végezte a diétát?

Milyen gabonákat zárt ki (pl. rizst, kukoricát is)?

Mi támasztja alá, hogy valóban az étrend változástól gyógyult meg (pl. kipróbálta, hogy visszatér a régi étrendre és ezzel visszatértek a bajok is, majd újra elkezdte az újat és ezzel el is múltak)?


Egyáltalán: rövid, vagy részletes beszámolókat, tapasztalatokat is szívesen vennék.


Olyanoktól is szívesen fogadok választ, aki ugyan áttért, de ez nem hozott változást az egészségében.



2015. aug. 18. 00:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ami a paleoban van, ahhoz nem kell orvos. Vannak már éttermek is paleo étlappal. Cukros rokonom, áttérhetett a szuriról, pedig régóta csinálta. Lányom arca szebb lett, bár ez, csak őt zavarta, nem volt egyenletesen sima.Fogyásnál sokat segített, de ez nem ujság..Egyelőre ennyi...
2015. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem nem hozott változást (nem is volt kb. semmi bajom, az igaz :)), fogyást sem, 25 kiló felesleg mellett (nem csoda, hisz ahhoz kalóriadeficit kell, az étrend kevés. igyekeztem én keveset enni, de éhes voltam. miután lecsökkentettem a szénhidrátot kb. napi 80g-ra, már fogytam, a kezdeti paleómmal nem).

Csak kicsit jobban éreztem magam így. Testem jelzései alapján picit jobb nekem glutén- és laktózmentesen, de a szénhidrátbevitel is nagyon fontos nálam, sokkal jobban érzem magam kevéssel. Azonnal lenyom, ha több szénhidrátot eszem.

Rizs, kukorica, zab nálam nincs, főleg amióta ketogénezek, ugye.

Viszont nem szoktam húst sem enni, ez valószínűleg nagy különbség a tipikus paleózó és köztem.

Sokféle paleo van és sokféle ember...

2015. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Majd ez a paleohülyeség is elmúlik egyszer.

Igaz jön helyette más, sajnos.

2015. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Julie S ***** válasza:

Nekem minden étkezés után fájt a gyomrom 1-2 órán át, mikor mennyire. A fánktól, lángostól, palacsintától még tovább, simán 3 órán át is, volt olyan, hogy azt hittem, ott pusztulok meg. Az orvos kb körberöhögött, hogy fiatal vagyok semmi bajom nem lehet (20 éves voltam akkor). Azért elküldött uh-ra epekövet nézetni (nem volt), valami ételallergia vizsgálatra, amiben alig néztek valamit és ennyi volt. Elküldött végül annyival, hogy ne egyek olyat, amitől rosszul vagyok (hadd ne mondjam, hogy fogalmam nem volt, mitől voltam rosszul). Hát, évekkel később jött szembe velem a paleo (ekkor 25 éves voltam), egy próbát megért, és amint nem ettem gluténtartalmú gabonát, rögtön nem is fájt a gyomrom. Úgyhogy igen hamar meggyőzött.

Rizst néha amúgy szoktam enni, a kukoricát sosem szerettem, nem is igazán ettem, paleo óta még annyira se eszem. A paleózásom elején néha ettem (nem paleós) sütiket a családi összejöveteleken, és kivétel nélkül minden alkalommal fájt a gyomrom utána.


A másik nagy problémám az volt, hogy a szám tele volt aftákkal. Hétről-hétre mindig jöttek újabbak. A gluténtartalmú gabonák és a kávé is okozta ezeket. Itt is mondjuk, ha étteremben eszem, előfordul, hogy utána másnapra kijön egy-két afta a számban... Ha a saját magam által készített ételeket eszem, akkor soha.


Szóval lassan 6 éve paleózom kisebb-nagyobb kilengésekkel, de amiből semmilyen körülmények között sem engedek, az a gluténmentesség.

2015. aug. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Julie S ***** válasza:
Jó persze, gluténmentesség. De sajnos mégis engedek belőle, mert ha nagyon figyelnék rá, akkor szinte sehol nem ennék semmit, csak amit én készítek és semmit nem vennék meg, ami esetleg nyomokban glutént tartalmazhat. Mindenesetre másnapra az afták újra megjelenéséből mindig tudom, ha előző nap valahol hibáztam.
2015. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért hülyeség a paleo?? Senkire nem fognak pisztolyt, hogy paleozzon!Mint a vegáknak sem. Elfogadom.Bár furcsa, de az ő élete.Amint látjuk, vannak nagyon jó hatásai is..Aki egészséges, sok kívánsága van. Aki beteg,---csak 1!Ezért meg is tesz mindent.Megjegyzem, isteni sütik vannak.! De én már nem is kívánom a kenyeret.
2015. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem, miért kell támadni. De ugyanez van a ketogénnel és a vegetáriánizmussal. Miért fáj valakinek, ha én így eszem? Ráadásul teljesen jól, ellentétben sokakkal.

A táplálkozás sokaknál olyan, mint a vallás, nagyon keményen támadják, ha a másik nem úgy eszik és gondolkodik, mint ők.

2015. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Miért hülyeség a paleo?

Hát, ami mindjárt egy ordas nagy hazugsággal kezdődik (így táplálkozott az ősember is), a további állításaiban hogyan bízzon az ember ?

2015. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Én ellenpéldát tudok mondani. Az egyik ismerősöm paleo, és mióta az számtalan egészségügyi (emésztéssel összefüggő) problémája volt.


A Paleo azoknak van kitalálva, akik azért vannak egy olyan agyi szinten, hogy soha nem lennének Norbi Update-esek, de valamilyen szinten azért szeretnének találni egy "tuti módszert", valamilyen komplex étkezési programot, amitől egészségesebbek, soványabbak lesznek.


Szendi meg kaszál, iszonyat drágák a paleo kaják, meg persze van 13 könyv amit meg lehet venni. Olyan emberről beszélünk, aki közöl a honlapján egy cikket, és a felénél fel kell iratkozni a hírlevélre, hogy tovább olvashasd. Szánalmas...


Kérlek ne dőljetek be ezeknek. (Egyébként most a Paleo és Nobri közös programot indítanak, összenő ami összetartozik. :)). Egyetek sok sovány húst, zöldséget, gyümölcsöt, és sportoljatok rendszeresen, higgyétek el, egészségesebbek lesztek. Nem kell ahhoz, hogy valaki lehúzzon egy rakás lóvéval. :)

2015. szept. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én paleósan is olcsón étkezem, miért kellene sok pénzt költeni, nem értem. Normál paleósoknak ott a hús zöldséggel, teljesen természetes ételek.

Én nem szoktam húst enni, én tojást, szezonális zöldséget, olajos magvat eszem, mindig is ettem őket, mi ezzel a baj?

S magasról teszek arra, hogy mi hazugság és mi nem a paleóban, én nem követek szinte semmit, a testem jelzésein kívül. Azért nem eszem glutént, mert a testem szólt, hogy jobb lenne nem enni. Ugyanez a tejjel, azt sokkal a paleo előtt elhagytam. S maradt a szinte teljes húsmentességem is, az már régi történet. Jó, pár paleós elemet csak úgy kipróbáltam (keményítődús cuccok elhagyása), mivel nekem nem voltak fontosak, s kiderült, sokkal jobb nekem nélkülük, nem a keményítő, hanem a szénhidrát miatt. Nekem aztán majdnem mindegy, hogy alma vagy rizs, egyikkel sincs bajom, csak szinte soha ne forduljon elő nálam, akkor is mikroszkópikus mennyiségben :)


Az, hogy a testemnek jobb glutén nélkül, teljesen független attól, hogy mekkora butaság az, hogy együnk úgy, mint az ősember (nyilván a világon semmi köze az étkezésünknek az ősemberéhez, már a zöldségeink is nemesítettek... ha lövünk egy szarvast vagy fácánt vagy eszünk somot az erdőben, az még elmegy, de a legtöbb ételünk modern, ahogy az életmódunk is, nyilván nem tudunk visszatérni a régi időkhöz s nem is akarok, bár voltak pozitív pontjai). Pont ugyanúgy a dolog magyar vagy külföldi propagálóinak sincs semmi köze ahhoz, hogy sok embernek jó a laktóz, glutén, cukor és ipari ez-az elhagyása.


Minden étrendnél kiderül, hogy nem lehet ész nélkül követni. Az kell, hogy megtaláljuk a hozzánk passzoló módszert. Nincs étrend, ami mindenkinek jó...

2015. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!