Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Progenia/bulldogharapás?...

Progenia/bulldogharapás? Állkapocs műtét?

Figyelt kérdés
Hallottatok a progenia-ról? Ez az ún. nevezett bulldogharapás, mikor az alsó állkapocs előreugrik. Konkrétabban a műtét érdekelne, meddig tart, mennyi ideig van megdagadva az arc stb. Vagy volt valakinek valamilyen állkapocs műtétje?
2010. júl. 25. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A, , google a barátod'' és hasonló hozzászólásokkal kíméljetek, a neten már utána néztem, de engem konkrét tapasztalatok érdekelnek.Köszönöm.
2010. júl. 25. 14:35
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! 19 éves lány vagyok, 5 éven keresztül részesültem fogszabályzó kezelésben a bulldogharapásom miatt…Annyiban segített, hogy megakadályozta a konkrét progenia(teljesen fordított harapás) kialakulását, így egy kevésbé elfajzott változatát élvezhetem eme rendellenességnek./ ’csak’ nyitott harapásom van, a 2 fogsorom full egy vonalban záródik, és egy nagy rés van a kettő között/ Miután levették a fogszabályzót, jó ideig hanyagoltam ezt az egész témát, esélyt sem láttam arra, hogy valaha is meggondolom magam, és bevállalom a műtétet. De mostanra felfogtam, hogy nagyon fontos lenne, hogy ez a helyére kerüljön…Így szeptemberben újabb fogszabályzás vár rám, elméletileg már csak fél év, aztán következik az állcsontműtét(alsó és felső is :S) Levelezgettem egy lánnyal, aki átesett már ezen a beavatkozáson, ha írsz privit, bemásolom neked a tapasztalatait!
2010. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
szia! nekem is lenne egy ilyen műtétem jövőre, és engem is érdekelnének ezek a dolgok.( leginkább h tényleg 300-400 ezerbe kerül-e? és h mi lesz pontosan utána) légszi írd le h mit tudtál meg, vagy ha esetleg már azóta át is estél rajta:)
2010. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én fiú vagyok és engem is nagyon érdekelnek ezek a műtétek. Hogy sikerülnek, mennyire fájnak, stb.
2010. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
En pont egy ilyen allkapocsmuteten estem tul majdnem 3 hete.. :)
2011. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És hogy sikerült? Mennyire fájdalmas? És mennyire kockázatos a műtét?

Csak szépségügyi okokból csináltattad vagy egészségügyi okokból is javasolt volt?

Mert nálam az a helyzet, hogy voltak már komplikációim műtétek során, bár azok lényeges műtétek voltak és volt köztük létfontosságú műtét is. Nem szeretnék egy ilyen plasztikai műtéten elpatkolni, fiú létemre. Bár tény, hogy nagyon zavar az állkapcsom és szeretném megcsináltatni.

2011. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Tokeletes lett az eredmeny, meg szinte most sem tudom elhinni! Az egesz szepsegugyi okok miatt volt  Nalam semmifele komplikaciok nem leptek fel!
2011. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kötnek belédd infúziót?
2013. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mennyibe kerül ilyen műtét?
2013. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Aki esett már át ilyen műtéten, segítene nekem abba hogy kihez tudok fordulni ezzel a problémámmal? mert ajánlotta már nekem fog orvos de dr-t nem tud ajánlani ! sajnos nekem nem csak esztétikai problémám van vele,az étkezés is nehezen megy ! :( előre kösz!!
2014. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!